MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Služby

Nabízíme komplexní služby od architektonické studie přes projektovou dokumentaci až po stavbu domu na klíč. Náš tým architektů, projektantů, designérů Vám pomůže s návrhem dokonalého domova.

Postup spolupráce

Pročtěte si postup krok za krokem. Po prvních setkáních a cenové nabídce zajistíme pro vaši parcelu územní podklady a začínáme architektonickou studií následovanou návrhem interiéru. Teď už stačí za pomoci autorského dozoru vybrat materiály a technické parametry pro dům, připravit průzkumy parcely, a můžeme začít s projektem pro stavební povolení. Během vyřizování stavebního povolení pracujeme na detailním projektu pro provádění stavby, který slouží pro výstavbu. No a na závěr vám dům postavíme a nebo pohlídáme stavební firmu jako technický dozor investora.

Kancelář - MASTER DESIGN
.
#1

Než začneme navrhovat

Co od naší práce můžete očekávat? Přečtěte si, jaké máme firemní hodnoty a jak ke své práci přistupujeme.

Sejdeme se v našich ateliérech v Praze nebo Ostravě. Domy jsme již navrhovali do všech krajů ČR. Přijďte na schůzku, nezávazně a zdarma.

Chci se nezávazně sejít

Ještě před schůzkou si můžete pročíst náš blog a FAQ, kde odpovídáme na některé důležité otázky. Za zmínku stojí hlavně možnost spočítat si orientační cenu domu.

Než začneme spolupracovat, musíme se vzájemně poznat a zjistit základní informace o vašem záměru. Na úvodních schůzkách se proto mimo jiné vyjasňuje, jak velký a složitý dům chcete a kolik domy obecně mohou stát. Často řešíme, jak je to se stavebními materiály, jak výhodné úsporné jsou technologie a nebo jak dlouho trvá vyřídit stavební povolení a dům postavit. Rádi vám také poradíme s výběrem vhodné parcely. Poté připravíme cenovou nabídku a vysvětlíme vám detailně postup spolupráce.

Na poslední schůzce před podpisem smlouvy společně sepíšeme detailní a konečné architektonické zadání stavby. Na tuto přípravu klademe velký důraz. Dům navrhneme správně pouze tehdy, když nám dáte maximum informací o sobě a o představách o vašem ideálním bydlení. Můžeme se sejít i u vás doma, kde lépe pochopíme, jak žijete a co potřebujete.

#2

Podpis první smlouvy

A můžeme začít! První smlouvu spolu podepisujeme na:

 • územní podklady
 • studii stavby
 • autorský dozor investora

Podpis smlouvy - MASTER DESIGN
.
#3

Územní podklady

Navrhování předchází důkladná příprava. Potřebujeme zjistit, co všechno nás ovlivní a omezí. Prostudujeme územně plánovací dokumentaci a zjistíme, co nám dovolí postavit stavební úřad a které omezení je třeba respektovat.
Zjistíme, jaké inženýrské sítě vedou v okolí parcely a jaké mají ochranné pásma, ve kterých se nesmí stavět.
Dále necháme parcelu vyměřit geodetem. Ten nám poskytne přesné informace o velikosti a svažitosti parcely. Každý centimetr je důležitý.
No a samozřejmě se na parcelu zajedeme podívat a důkladně ji nafotíme.

Územní podklady - MASTER DESIGN
.
#4

Studie stavby

Zkontrolujeme, zda od vás máme všechny důležité informace a pustíme se do navrhování.
Po několika týdnech usilovné práce vám představíme návrh domu. Při jeho prezentaci postupujeme od základních myšlenek až k jednotlivým detailům. Takto všechny naše myšlenky a nápady dobře pochopíte. Uvidíte půdorysy, exteriér domu a umístění stavby na parcele.

Posléze koncept precizujeme a během několika schůzek se dostáváme ke konečnému vzhledu celé architektonické studie.

Podrobněji o této fázi v sekci architektonická studie.

Architektonická studie - MASTER DESIGN
.
#5

Autorský dozor investora

V této chvíli máme hotovou studii a je třeba přejít od architektury k technickým parametrům domu. Jako klienti budete muset rozhodnout, které materiály a výrobky se do následujícího projektu použijí. V některých případech je nutné „vyrazit do terénu a osahat si“ produkty přímo u prodejců. Autorský dozor slouží mimo jiné i pro tyto účely. Budeme s vámi navštěvovat showroomy a pomáhat vám s výběrem. Autorský dozor je nicméně služba zahrnující i spoustu dalších činností. Více o dozorech se dozvíte v článku Autorský a technický dozor vs. stavební dozor.

Autorský dozor investora - MASTER DESIGN
.
#6

Podpis druhé smlouvy

Nyní je čas na podpis smlouvy na projekční práce v tomto rozsahu:

 • Průzkumy pacely
 • Studie interiéru
 • Dokumentace pro vydání společného povolení (DUR+DSP)
 • Stavební povolení
 • Dokumentace pro provádění stavby (DPS)
 • Položkový rozpočet
 • Projekt interiéru
 • Technický dozor investora

#7

Průzkumy parcely

K projektu je třeba několik průzkumů. Některé vyžaduje stavební úřad a některé potřebujeme my pro správné vyprojektování domu. Jsou to radonový, hydrogeologický a inženýrsko-geologický průzkum. Všechny proto provedeme před zahájením projekčních prací, abychom měli pro naši práci úplné podklady.
K čemu slouží jednotlivé průzkumy, si přečtěte zde.
Během této doby společně doladíme všechny detaily technického zadání domu. Především budeme řešit materiály pro stavbu, povrchy podlah, materiál oken, způsob vytápění a mnoho dalších specifikací.

Průzkum parcely - MASTER DESIGN
.
#8

Studie interiéru

Exteriér a interiér musí sdílet společné myšlenky. Oba světy představují spojené nádoby, a proto se interiér navrhuje společně s domem. Návrh interiéru dodá stavbě další nápady a doplní je do harmonického celku. V rámci smlouvy Vám vždy zpracujeme hlavní obytnou zónu, tedy kuchyni s jídelnou a obývacím pokojem. Je samozřejmě možné rozsah navrhovaných místností rozšířit, což většina klientů využívá. Navrhujeme tak dále i koupelny, toalety, ložnice, zádveří a dětské pokoje. Postup je podobný jako při navrhování domu. Nejdříve zpracujeme koncepční návrh, který poté dále rozvíjíme. Výsledkem jsou vizualizace navrhovaných místností. Podívejte se na naše návrhy interiérů.

Studie interiéru - MASTER DESIGN
.
#9

Dokumentace pro vydání společného povolení (DUR+DSP)

Slouží pro potřeby stavebního úřadu. Nemělo by se podle ní stavět, jelikož obsahuje pouze informace v rozsahu nutném pro vydání stavebního povolení. V některých případech se mohou zpracovávat dokumentace dvě, a to zvlášť pro územní řízení a druhá pro stavební povolení. Toto se ale týká spíše velkých staveb a složitých podmínek. Pro rodinné domy zpracováváme dokumentaci společnou, která je jednodušší a umožňuje úředníkovi rychlejší vydání povolení. Více o skladbě projektu se dozvíte v sekci projektová dokumentace.

Projektová dokumentace - MASTER DESIGN
.
#10

Stavební povolení

Činnost spojená s vyřízením stavebního povolení se nazývá inženýrská a zahrnuje zajištění velkého množství podkladů a vyjádření. Co všechno za vás zařídíme si přečtěte v sekci inženýrská činnost.
Důležité:

 • Součástí této služby není platba správních poplatků a úkony spojené s majetkoprávními vztahy (smlouvy na věcná břemena, domluva a souhlasy sousedů, atd.)
 • Věnujte velkou péči zjišťění všech atributů pozemku, než jej koupíte. Pokud chybí infrastruktura (voda, elektro) nebo k pozemku nevede zkolaudovaná cesta, jsou příliš přísné regulativy nebo v blízkosti vede například železnice, může to významně zkomplikovat vydání stavebního povolení. Taktéž špatné sousedské vztahy mohou stavbu oddálit i o několik let.

Stavební povolení - MASTER DESIGN
.
#11

Dokumentace pro provádění stavby

Slouží pro výběr zhotovitele a s případnými drobnými úpravami na míru zhotoviteli i pro výstavbu. Výkresy jsou ve větším měřítku a obsahují mnohem více informací. Tuto dokumentaci zpracováváme pro potřeby stavbyvedoucího a dalších lidí pohybujících se na stavbě. Každý dům má rozsah této dokumentace drobně odlišný a je nutné přesně definovat ve smlouvě, co obsahuje a co ne. Přečtěte si, jaké součásti tento projekt má v sekci projektová dokumentace.

Dokumentace pro provádění stavby - MASTER DESIGN
.
#12

Položkový rozpočet

Je jediným možným nástrojem, který zajistí hladký průběh výstavby. Má formu tabulky, ve které je celý dům rozepsán do jednotlivých položek. Hezky od výkopů až po finální úklid hotové stavby. Podle položkového rozpočtu dávají stavební firmy cenové nabídky na dům. Dále se podle něj řeší veškeré více- či méně-práce. 
Zpracováváme jej po dokončení projektové dokumentace pro provádění stavby. Jelikož se jedná o důležitou položku během spolupráce, je dobré si o rozpočtech přečíst něco více.

Položkový rozpočet - MASTER DESIGN
.
#13

Projekt interiéru

Nyní nastává správná doba na výběr konkrétních prvků pro váš interiér. V projektu interiéru zakreslíme a vybereme přesné typy svítidel, obkladů a dlažeb, vybereme sedačku, židle, stůl a rozkreslíme kuchyňskou linku na jednotlivé skříňky. Výkresy jsou připravené do takového detailu, aby mohly sloužit pro obkladače, nebo jako podklad pro vypracování cenové nabídky pro zhotovení kuchyňské linky. Podívejte se, jak takový projekt interiéru vypadá.

Projekt interiéru - MASTER DESIGN
.
#14

Technický dozor investora

Pokud dům nebude stavět přímo MASTER DESIGN, pomůžeme vám s kontrolou stavební firmy formou technického dozoru investora. Náš technický dozor bude kontrolovat celý průběh výstavby, dodržování technologických předpisů a soulad realizace s projektovou dokumentací. Společně s naším autorským dozorem se bude snažit o hladký průběh výstavby vedoucí k dokonale postavenému domu.
Více o jednotlivých dozorech si přečtěte v článku Autorský a technický dozor vs. stavební dozor.

Technický dozor - MASTER DESIGN
.

#15

Dům vám sami postavíme – podpis třetí smlouvy na výstavbu

S vybranými klienty pokračujeme dále a dům sami postavíme. A díky tomu, že vše od architekta až po kolaudaci zajistí MASTER DESIGN, máte jistotu, že Váš dům bude krásný, kvalitně postavený, funkční a dotažený do detailů. Více o tom jak stavíme v sekci stavba.

Stavba domu - MASTER DESIGN
.

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.