MASTER DESIGN: architekti Praha, Brno, Ostrava - architektonický ateliér - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 800 808 800Domluvit schůzkuČeský jazyk Switch to english
MENU

Služby

Od výběru pozemku až po kolaudaci.
Chcete-li si být jisti, že stavba vašeho nového domova proběhne od prvního návrhu až po kolaudaci hladce a podle vašich představ, pak je pro vás ideální průběžná spolupráce v plném rozsahu našich služeb.


Začínáme vymazlenou architektonickou studií, návrhem interiéru, který si vás bude hýčkat, a ještě předtím, než za vás začneme vyřizovat veškerou administrativu a tvořit kompletní projektovou dokumentaci, vytvoříme pro vás perfektní fotorealistické vizualizace, díky kterým se už nebudete moci dočkat, až vaši stavbu začneme stavět.

Jak vypadá celá spolupráce, aneb

9 stupňů stavby dokonalého domova

#1

Úvodní schůzka

Poradíme vám ohledně koupě pozemku nebo domu, zkonzultujeme časovou a finanční náročnost vašeho stavebního záměru, seznámíme vás s postupy, materiály, technologiemi a dáme užitečné rady.

Buďto v Praze, Ostravě, Brně, anebo Českých Budějovicích. Tady všude máme pobočky. A ještě k tomu nezávazně a ZDARMA.

Chci se nezávazně sejít

Ještě před schůzkou si můžete pročíst náš blog a FAQ, kde odpovídáme na některé důležité otázky.
Za zmínku stojí hlavně možnost spočítat si orientační cenu domu.

Nezávazná schůzka - kancelář Ostrava - MASTER DESIGN
#2a

Pomoc s výběrem pozemku

V případě, že ještě nemáte pozemek, budeme vám rádi pomáhat už při výběru ideálního pozemku. Dokážeme vám poradit, zda je pozemek pro uskutečnění vašeho stavebního záměru vůbec vhodný.

Posoudíme okolí pozemku a jeho orientaci ke světovým stranám. Poradíme vám, jak zjistit, zda se na pozemku dá stavět a jaké podmínky vyplývají z územního plánu, a jak detekovat skryté problémy, které můžou vzniknout při výstavbě (inženýrské sítě, břemena, apod.).

Všechny tyto věci je dobré mít podchyceny a promyšleny ještě před koupí pozemku. Napsali jsme o tom i článek Jak vybrat pozemek pro dům.

#2b

Upřesnění zadání, cenová nabídka
a dohoda o spolupráci

Společně si definujeme zadání stavby - tedy její velikost, složitost a návaznost na investiční náklady. Následně jsme schopni pro vás vypracovat konkrétní cenovou nabídku, na které bude také detailně vysvětleno, jak probíhá spolupráce po jednotlivých krocích.

Nakonec se domluvíme na rozsahu poskytovaných služeb, sepíšeme spolu jednoduchou smlouvu o dílo a práce na vašem domě mohou začít.

Samozřejmostí je také prohlídka pozemku architektem.

#3

Příprava podkladů

V případě, že již svůj pozemek máte, je na úplném počátku nutné seznámit se s tím, co přesně se dá na pozemku postavit. Musíme porovnat zadání s tím, co je dáno územním plánem, regulačním plánem a územní studií.

Pro úplnost se také musíme seznámit s dostupností inženýrských sítí a podmínkami napojení, a rovněž také zajistit vyměření parcely.

#4

Tvorba architektonické studie

Po přípravě všech podkladů dochází po společných konzultacích počínaje konceptem domu k tvorbě kompletní architektonické studie. Naši architekti zhmotní vaše představy a sny o novém domově do funkčních řešení a návrhů.

Detailně se s vámi budeme bavit o vašich představách a požadavcích a postupně je přeměníme do finálního návrhu domu tak, aby byl v souladu s pozemkem, prostorem i financemi.

Po odsouhlasení konceptu se dolaďují detaily studie a začíná se konzultovat technické zadání stavby. Definujeme společně jednotlivé materiály a technologie použité v domě, až se dostaneme k finalizaci celé studie.

Podrobněji o této fázi v sekci architektonická studie.

Studie rodinného domu - MASTER DESIGN
#5

Vizualizace domu

Pro vaši dobrou představu, jak výsledný dům bude vypadat a ujištění se o tom, že dům hezky zapadne do jeho okolí, pro vás jako součást studie stavby zpracujeme také fotorealistické vizualizace domu.

Vizualizace rodinného domu - MASTER DESIGN
#6

Návrh a vizualizace interiéru

Pro maximálně pozitivní výsledný dojem z domu a radost z jeho užívání, a taky pro vytvoření harmonie s exteriérem, budeme navrhovat i interiér domu.

Vizualizace interiéru - MASTER DESIGN
#7

Příprava projektů, vyřizování povolení a administrativa

V této fázi se naváže na architektonickou studii a začíná se pracovat na jednotlivých stupních projektu a vyřizování povolení a formalit nezbytných pro stavbu.

Projektová dokumentace je zpracovávána jako několik dílčích částí (různé stupně projektu). Každý stupeň má svůj zákonem daný účel a rozsah.

V rámci tvorby projektové dokumentace:

  • zpracujeme dokumentaci pro územní řízení,
  • dokumentaci pro stavební povolení,
  • a dokumentaci pro provádění stavby.

Podrobněji v sekci projektová dokumentace.

Součástí této fáze je také pomoc s vyřízením všech podkladů nezbytných pro stavbu, včetně stavebního povolení. Tuto činnost nazýváme inženýrská.

Hlavní body inženýrské činnosti:

  • vyřízení územního souhlasu,
  • vyřízení ohlášky stavby,
  • a vyřízení stavebního povolení.

Inženýrská činnost toho však zahrnuje mnohem více.
Co všechno za vás zařídíme si přečtěte v sekci inženýrská činnost.

Projektová dokumentace Jadrníček Janáč - MASTER DESIGN
#8

Dokonalé zhmotnění výsledných návrhů

Náš cíl je jasný. Vytvořit pro vás dokonalý domov. Takový, ve kterém se budete cítit jako na žádném jiném místě na světě.

Se všemi zkušenostmi a znalostmi, které jsme získali, víme, že k realizaci výsledku, se kterým budete opravdu spokojeni, vedou pouze dvě cesty. Buďto s mírným sklonem k perfekcionismu budeme realizovat stavbu sami, nebo se stavba bude realizovat externí stavební firmou pod naším dohledem.

Která varianta je pro vás vhodnější se rozhodněte po přečtení sekce stavba.

Hotová stavba - MASTER DESIGN
#9

Kolaudace

Budeme předávat, slavit a budeme šťastni :-)

Doba stavby domu - MASTER DESIGN

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

180+
staveb na míru
40+
interiérů
7
zemí světa
8
let na trhu
4
pobočky
1.5mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Českých Budějovicích.

Chci nezávaznou schůzku

Napsali o nás

Napsali o nás - Idnes.cz Napsali o nás - Novinky.cz Napsali o nás - MŮJ DŮM Napsali o nás - Dřevo&Stavby Napsali o nás - MSSTAVBY Napsali o nás - Bydlení IQ

Reference

Spolupracovali jsme - OSTRAVA Spolupracovali jsme - LÁZNĚ KLIMKOVICE Spolupracovali jsme - CTP Spolupracovali jsme - RPG Spolupracovali jsme - MAYZUS Spolupracovali jsme - AVICENA SPA

Již se k nám připojilo více než 1500 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.