MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Luxusní atypický dům pro sportovce ve svahu s átriem a zelenou střechouHořovice

Luxusní, velmi netradiční dům se soukromým átriem a velkým prosklením poskytujícím krásné výhledy.

Luxusní atypický dům pro sportovce ve svahu s átriem a zelenou střechou - Hořovice - Vizualizace 1
Luxusní atypický dům pro sportovce ve svahu s átriem a zelenou střechou - Hořovice - Vizualizace 2
Luxusní atypický dům pro sportovce ve svahu s átriem a zelenou střechou - Hořovice - Vizualizace 3
Luxusní atypický dům pro sportovce ve svahu s átriem a zelenou střechou - Hořovice - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2015
  • Dispozice: 8+kk
  • Podlahová plocha: 326 m2
  • Zastavěná plocha: 404 m2

Prohlédněte si interiér této stavby.

Zadání

Přáním klientů byl luxusní atypický dům s nadčasovou architekturou. Naším cílem bylo vytvořit dům na jednu stranu s dostatkem soukromí, na druhou pak dům ve kterém je perfektní harmonie a propojení interiéru s exteriérem.

Hlavními body v zadání bylo také velké prosklení zejména společenských prostor a využití krásných výhledů, která nám poskytovala parcela.

Informace o pozemku

V okolí pozemku převládá šikmé zastřešení, samotné domy jsou koncipovány v ploše obdélníků či čtverců a obecně se při těchto zákrocích užívá formální vzorec katalogové produkce. Zdejší regulativy však nijak nedeklarují typ zastřešení, materiálové řešení ani barevné tónování.

Samotný pozemek jse však přece jen poznamenán jedním zásadním aspektem. Je jím samotný terén a jeho specifická vertikální profilace. Přítomný spád lze výsledně klasifikovat jakožto střední. Není tedy ani minimální, který by umožňoval aplikaci dodatečné terénní modeláže, avšak ani natolik extrémní, aby bylo příhodné zapouštět do země celá podlaží.

Tento „mezi-stav“ nelze vnímat nijak negativně. Naopak – rozpačitý sklon pozemku iniciuje specificky profilovanou a zakládanou stavební strukturu, o níž je blíže pojednáno v následujících odstavcích.

Řešení

Hořovický rodinný dům lze popsat jako objekt, který nabízí dvě nadzemní a jedno podzemní podlaží. V každé úrovni lze indikovat rozdílnou funkční sestavu.

Zatímco přízemí domu je komponováno coby „bungalov“, tedy jako ucelená bytová jednotka s veškerým technickým a hygienickým zázemím, suterén stavby je zamýšlen coby nadstandardní relax zóna, určená primárně pro návštěvy a volnočasové sportovní aktivity.

Patro je řešeno jako jeden provoz = malometrážní umělecký ateliér.

Rodinná sekce domu nabízí kompaktní denní zónu (obývací pokoj s kuchyní a stolováním – v rámci jedné místnosti) a klidovou část, v níž se nachází ložnice s vlastní šatnou, dva dětské pokoje a pracovna (včetně hygienického příslušenství).

Volnočasový suterén nabízí záměrně vypreparovanou společenskou místnost (nikoliv však technologicky), fitness room, saunu a hostovský pokoj s vlastní hygienou.

Obě úrovně stavby jsou navázány na vlastní terasový prostor. Zatímco ten přízemní je řešen coby liniový balkón (částečně zastřešující spodní terasu), suterénní část je plně vyjádřena v úrovni terénu – formou dřevoplastové krytiny, která plynule přechází v částečně obezděné bio jezírko.

Parkování vozidel je řešeno externě, tedy formou přístřešku, který je zajištěn vykonzolovanou stropní konstrukcí přízemí.

Filosofie domu

Specifické terénní podmínky představují ústřední odrazové prkno a souběžný regul z hlediska tvarování a zakládání.

Forma výsledné struktury je do značné míry udávána plynule svahovanými terénními liniemi (jak v severní partii pozemku, tak v části zahradní), kánonicky aplikovanou horizontalitou a příčným tělesem ateliéru, který je jakýmsi periskopem do okolní krajiny a systémovým protikladem.

Překvapivé momenty jsou tedy prostírány nejenom z jižní části, ale rovněž ze směru severního. V přízemní sekci zastává tuto roli atrium = ze tří stran vymezený exteriérový prostor, v jehož těžišti je zakořeněn strom = symbol víry, života a cyklicky uzavřeného režimu.

Provázání s interiérem je v tomto směru plně na místě. Strom je vizuálně prodáván jak v místnosti denní zóny, tak v ložnici, koupelně a v prostoru schodiště.

Tvář stavby je udávána bílou omítkou, šedým soklem a následně dvojím obkladem: velkoformátovými deskami Parklex (svislý periskop) a lomovým kamenem. Kámen je koneckonců aplikován i v ploše opěrných stěn, které ohraničují terasový prostor před párty zónou (tzv. korýtko, příhodně izolované – fyzicky i hlukově).

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

4% · 59

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.