MASTER DESIGN: architekti Praha, Brno, Ostrava - architektonický ateliér - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 7-17) na 800 808 800 Český jazyk Switch to english Domluvit schůzku
MENU

Luxusní atypická vila s plochou střechouVyšehoří

Luxusní atypická vila s plochou střechou a garáží řešena jako nízkoenergetická.

Charakteristiky

  • Navrženo: 2014
  • Dispozice: 7+1
  • Podlahová plocha: 725 m2
  • Zastavěná plocha: 536 m2
Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 1

Zadání

Přáním klientů byla nadstandardní vícepodlažní luxusní vila s využitím krásných výhledů na hory. Dalšími z bodů v zadání byla dobře řešená společenská zóna a pracovna, samostatná ložnice v patře a prostorné místnosti.

Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 2

Informace o pozemku

Proporce pozemku značily, že je predurčený pro dům střední velikostní kategorie, avšak značným pozitivem bylo převýšení na půl patra, což dalo vzniku víceúrovňové vile. Jediným nedostatkem byla samotná poloha pozemku vůči příjezdové komunikaci.

Velkým pozitivem byly rovněž nadstandardní výhledové poměry na siluetu Jesenického pohoří.

Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 3

Řešení

Vila je rozdělena na 2 části vzájemně posunuté o půl patra dle terénu, které jsou propojeny šikmými plochami. Při návrhu se využilo výhledů všemi směry, včetně výhledu na Jeseníky. Použití velkých prosklených ploch a luxusních materiálů tyto pocity ještě umocnilo.

Vila byla již od počátku navrhována jako víceúrovňová, z čehož nakonec vznikla atypická podlažnost a velmi reprezentativní charakter.

Nejníže položenou sekci zaujímá zóna pro wellness - podlaží s bazénem, technicko-hygienickým zařízením a podzemní terasou. O půl patra výše poté najdeme vstupní zónu včetně parkování a skladování.

Do společenské zóny se dostáváme až posléze, kde vstupujeme do prostorné dispozice tvořené obývacím pokojem a kuchyní se stolováním.

Zbylé dvě úrovně jsou řešeny jako klidové.

Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 4

Filosofie domu

Vila je řešena jako klasická dvouramenná struktura, která objímá vlastní pozemek a maximálně se přibližuje slunci, výhledům a přírodě.

Významná delková míra jednotlivých ramen podtrhla horizontalitu vily a její nadstandardní charakter zvýrazňuje značné prosklení a kvalitní stavební materiály.

Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 5 Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 6 Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 7 Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 8 Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Vizualizace 9 Luxusní atypická vila s plochou střechou - Vyšehoří - Skica
Líbí se vám dům? Pomozte nám, abychom takových navrhovali ještě více. Sdílejte jej.

Zde můžete dům ohodnotit

91% · 16

Zajímá vás něco dalšího? Napište nám do diskuze.

Často se nás ptáte:
Za kolik se dá postavit tento dům?
Jsou k tomuto domu k dispozici půdorysy?
Chci přesně tento dům, je to možné?
Prodáte mi projekt domu, který je na stránkách?
Hodí se tento dům na mou parcelu?Přijďte se s námi seznámit osobně a probrat váš nový domov společně.
Domluvit schůzku

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vilyJiž se k nám připojilo více než 1500 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.

Napsali o nás

Napsali o nás - Idnes.cz Napsali o nás - Novinky.cz Napsali o nás - MŮJ DŮM Napsali o nás - Dřevo&Stavby Napsali o nás - MSSTAVBY Napsali o nás - Bydlení IQ

Reference

Spolupracovali jsme - OSTRAVA Spolupracovali jsme - LÁZNĚ KLIMKOVICE Spolupracovali jsme - CTP Spolupracovali jsme - RPG Spolupracovali jsme - MAYZUS Spolupracovali jsme - AVICENA SPA