MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Developerský projekt bytového domu s dřevěným obkladem a sedlovou dvoustřechouMladá Boleslav

Moderní a klidné bydlení v tomto developerském projektu s dominantním bytovým domem je zajištěno promyšlenými dispozicemi bytů. Společně s dřevěnými fasádami a sedlovými střechami tvoří ucelený a atraktivní soubor staveb.

Developerský projekt bytového domu s dřevěným obkladem a sedlovou dvoustřechou - Mladá Boleslav - Vizualizace 1
Developerský projekt bytového domu s dřevěným obkladem a sedlovou dvoustřechou - Mladá Boleslav - Vizualizace 2
Developerský projekt bytového domu s dřevěným obkladem a sedlovou dvoustřechou - Mladá Boleslav - Vizualizace 3
 

Hodnocení Další projekty Chci podobný projekt

INFORMACE O STAVBÁCH

Studie bytového domu a řadové zástavby vychází z prvotní ideové fáze. Navržená zástavba se snaží v co největší míře reagovat na charakter okolí. Především typem zastřešení a dodržením uliční čáry.

Bytový dům je koncipován jako čtyřpodlažní objekt s komerčním parterem. Přízemí nabízí nutné zázemí pro bytový dům, samotné bytové jednotky začínají až ve druhém nadzemním podlaží. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží jsou tři bytové jednotky charakteru 2+kk a 2+1, ve čtvrtém podkrovním podlaží jsou dvě bytové jednotky charakteru 3+kk. Potřebné parkování je řešeno zpevněnými plochami v blízkosti domu.

Dvoupodlažní řadové domy jsou navrženy jako kombinace dvou typů bytových jednotek. Četnějším typem je bytová jednotka charakteru 4+kk (doplněná o kryté stání). Dispozičně se jedná o denní zónu zahrnující obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, ložnici a dva pokoje. Druhá (větší) bytová jednotka je charakteru 5+kk, která disponuje navíc pracovnou a komfortněji řešeným parkováním – garáží. Každý dům umožňuje parkování druhého auta na zpevněné ploše před garáží / krytým stáním. Řadové domy se rytmicky opakují, větší typ je prostřídán se dvěma menšími.

ARCHITEKTURA DOMU

BYTOVÝ DŮM

Navržený bytový dům se snaží respektovat okolní zástavbu a také požadovaný tvar zastřešení – tj. sedlovou střechu. Štítové zdi dvojité sedlové střechy jsou hlavní uliční fasádouorientované na jihozápadní stranu.

První nadzemní podlaží disponuje komerčními prostory, které mohou nabízet potřebnou občanskou vybavenost. Nachází se zde rovněž vstup do obytné části, tedy domovní chodba seschodištěm a výtahem. Bytové jednotky 2+kk disponují vstupním zádveřím, ze kterého se otevírá prostor obývacího pokoje s kuchyňským koutem, na který dále navazuje ložnice. Ze zádveří je přístupná koupelna s toaletou. Bytové jednotky 2+1 se odlišují od typu 2+kk oddělenou kuchyní, ložnicí se vstupem ze zádveří (předsíně) a také šatnou přístupnou z ložnice. Ve čtvrtém nadzemním podlaží se nacházejí jednotky 3+kk. Ty disponují dvěma pokoji a denní zónou. Vše je přístupné ze zádveří, přičemž kuchyně má i samostatný vstup. Na zádveří je napojena samostatná toaleta a koupelna. Ke každé bytové jednotce přísluší i venkovní balkóny.

Dominantním prvkem fasády je vertikální dřevěný obklad v kombinaci se šedou omítkou a šedými rámy oken. Parter je v rozsahu komerčních prostorů prosklen, což odlehčuje hmotu celého bytového domu.

Líbí se vám tato stavba?

Sdílejte ji s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám stavba líbí.

15% · 8

Další projekty z kategorie Ostatní stavby

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový projekt.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.