MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Developerský projekt řadových domů s dřevěným obkladem a sedlovou střechouMladá Boleslav

Moderní řadové domy ve variantách 4+kk a 5+kk tvoří na uliční čáře řetězec navzájem propojených 12 rodinných domů s vlastní zahradou v klidné části Mladé Boleslavi. Každý z domů může mít svou vlastní střešní terasu nebo kryté stání dle přání klienta.

Developerský projekt řadových domů s dřevěným obkladem a sedlovou střechou - Mladá Boleslav - Vizualizace 1
Developerský projekt řadových domů s dřevěným obkladem a sedlovou střechou - Mladá Boleslav - Vizualizace 2
Developerský projekt řadových domů s dřevěným obkladem a sedlovou střechou - Mladá Boleslav - Vizualizace 3
 

Hodnocení Další projekty Chci podobný projekt

INFORMACE O STAVBÁCH

Studie bytového domu a řadové zástavby vychází z prvotní ideové fáze. Navržená zástavba se snaží v co největší míře reagovat na charakter okolí. Především typem zastřešení a dodržením uliční čáry.

Bytový dům je koncipován jako čtyřpodlažní objekt s komerčním parterem. Přízemí nabízí nutné zázemí pro bytový dům, samotné bytové jednotky začínají až ve druhém nadzemním podlaží. Ve druhém a třetím nadzemním podlaží jsou tři bytové jednotky charakteru 2+kk a 2+1, ve čtvrtém podkrovním podlaží jsou dvě bytové jednotky charakteru 3+kk. Potřebné parkování je řešeno zpevněnými plochami v blízkosti domu.

Dvoupodlažní řadové domy jsou navrženy jako kombinace dvou typů bytových jednotek. Četnějším typem je bytová jednotka charakteru 4+kk (doplněná o kryté stání). Dispozičně se jedná o denní zónu zahrnující obývací pokoj s kuchyní a jídelnou, ložnici a dva pokoje. Druhá (větší) bytová jednotka je charakteru 5+kk, která disponuje navíc pracovnou a komfortněji řešeným parkováním – garáží. Každý dům umožňuje parkování druhého auta na zpevněné ploše před garáží / krytým stáním. Řadové domy se rytmicky opakují, větší typ je prostřídán se dvěma menšími.

ARCHITEKTURA DOMU

ŘADOVÉ DOMY

Řadové domy jsou zastoupené ve dvojí podobě. Menší bytová jednotka disponuje krytým stáním, ze kterého je vstup do zádveří. Z krytého stání, které je vytvořené přesahem druhého nadzemního podlaží, je vstup také do skladu. Z chodby se schodištěm je přístupná technická místnost, toaleta a denní zóna ve formě spojeného obývacího pokoje s kuchyní. Denní zóna je propojena přes terasu do zahrady.

V druhém nadzemním podlaží se nachází dva pokoje orientované na jihozápad a ložnice otočená do zahrady na severovýchod. Patro disponuje také hygienickým zázemím. Větší bytová jednotka nabízí jedno garážové stání a vstup do domu z boční strany. Dispozičně je tato varianta bohatější o pracovnu a techniku, která navíc slouží jako spíž a je přístupná z denní zóny. Toaleta je v prvním nadzemním podlaží doplněna o sprchový kout. Druhé nadzemní podlaží je koncepčně podobné jako v případě menší jednotky.

Z materiálového hlediska je sledována koncepce bytového domu = tedy kombinace dřevěného obkladu s šedou omítkou. Zastřešení řadových domů je obstaráno sedlovou střechou, která směrem do zahrady přechází do střechy pultové. Řadové domy se v druhém nadzemním podlaží hmotově oddělují a vytváří tak soukromou terasu.

Líbí se vám tato stavba?

Sdílejte ji s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám stavba líbí.

24% · 5

Další projekty z kategorie Ostatní stavby

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový projekt.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.