MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Rodinný dům u lesa s atypickou šikmou střechouMníšek pod Brdy

Dům navržený pro manželský pár v sobě spojuje jednoduchý a elegantní design s cílem poskytnout jeho obyvatelům klidný únik z rušného života ve městě.

Rodinný dům u lesa s atypickou šikmou střechou - Mníšek pod Brdy - Vizualizace 1
Rodinný dům u lesa s atypickou šikmou střechou - Mníšek pod Brdy - Vizualizace 2
Rodinný dům u lesa s atypickou šikmou střechou - Mníšek pod Brdy - Vizualizace 3
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Lokalita

Architektonická studie řeší návrh novostavby rodinného domu v jižní části Mníšku pod Brdy, v ulici Na Vyhlídce , v rozvojové lokalitě se zástavbou nových rodinných domů. Pozemek pro stavbu rodinného domu má výměru 1043 m2, parcela je rovinatá, obdélníková o rozměrech cca 25 m x 41,9 m, svou kratší- jihovýchodní - stranou přiléhá k příjezdové komunikaci. Ze severovýchodu a jihozápadu sousedí s pozemky rodinných domů, na severozápadní straně sousedí parcela těsně s lesem, s přírodním parkem Hřebeny. Pozemek je v současné době zatravněný, bez náletů.

Návrh a dispoziční řešení

Navržený rodinný dům je určen pro manželský pár s jedním potomkem. Cílem je únik z rušného velkoměsta a odpočinek od stresujícího povolání v blízkosti lesa a přírody. Dům je koncipován tak, aby vytvářel 1 kompaktní hmotu, schovanou pod sedlovou střechou. Ta slouží i k zastřešení terasy u obývacího pokoje , který se celou svou prosklenou fasádou natáčí k západu a otevírá k lesu. Přetažení sedlové střechy přes převýšený prostor obývacího pokoje navíc umožňuje průhled z haly / pracovny ve druhém podlaží směrem dolů do obývacího pokoje a dodatečné prosvětlení tohoto společenského prostoru velkorysými střešními okny.

Bezprostředně po vstupu se nachází zádveří s prostorem pro odložení kabátů a obuvi, to sousedí i s garáží , která slouží i pro uskladnění kol, vozíku a zahradního nářadí. Ze zádveří se vstupuje do technické místnosti s prádelnou a dále do haly. Na tu navazuje pokoj pro hosty, koupelna se sprchou a schodiště do 2.NP. V ose chodby se pokračuje dále prosklenými dveřmi do obývacího pokoje a vizuálně skrz francouzská okna do lesa....

Na pravé straně hlavního obytného prostoru je prostorná sedací souprava a pianino, na levé straně de nachází jídelna a kuchyně s ostrůvkem. Tyto zóny jsou odděleny oboustranným krbem a polopříčkou s televizí. Z kuchyně lze projít dále do spíže. Hlavním benefitem tohoto prostoru je velkorysé prosklení k lesu na západ a přístup na krytou terasu, která probíhá podél celé této strany domu.

V podkrovním podlaží se nachází soukromé pokoje - dětský pokoj, rodičovská ložnice se šatnou- dále prostorná koupelna s vanou a sprchovým koutem a samostatné WC. V centru je hala s místem pro pracovní stůl a knihovnu. Prostor haly je propojen s obytnou zónou v 1.NP. Při práci u pracovnímu stolu ve 2.NP lze tedy snadno komunikovat se zbytkem rodiny a mít je pod dozorem.... Zároveň lze pozorovat střešními okny les.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

53% · 11

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.