MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dům pro pilota s černým fasádním obklademPředměřice

Horní patro jako dominanta celé stavby poskytuje stínění terase u obytné zóny. Velmi tmavý obklad zase přispívá k elegantnímu vzhledu.

Dům pro pilota s černým fasádním obkladem - Předměřice - Vizualizace 1
Dům pro pilota s černým fasádním obkladem - Předměřice - Vizualizace 2
Dům pro pilota s černým fasádním obkladem - Předměřice - Vizualizace 3
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Parcela/ urbanistické řešení

Pozemek pro stavbu rodinného domu na parc.č. 2412/3 a 2412/4 má celkovou výměru 1261 m2, parcela je rovinatá, obdélníková o rozměrech cca 22 m x 57,2 m, svou delší- jižní - stranou přiléhá k příjezdové komunikaci. Ze severu sousedí parcela s polem, v ostatních směrem se nachází pozemky rodinných domů. Pozemek je v současné době zatravněný, bez náletů.

Navrhovaný dům je nepodsklepená stavba s jedním nadzemním podlažím a obytným podkrovím. Dům je umístěn v severovýchodním rohu parcely, tím vzniká osluněný prostor v jižním a jihozápadním směrem pro zahradu a relaxaci. Hlavní obytný prostor je směřován na západ, do nejklidnější části pozemku. Střecha domu nad podkrovím je sedlová o sklonu 42°, nad přízemními částmi domu plochá. Součástí objektu je garáž pro parkování 1 osobního automobilu a kryté parkovací stání.

Tvarové a urbanistické řešení domu vychází z požadavků investora, z regulativů platné územní studie a z charakteru okolní zástavby.

Architektonické a dispoziční řešení

Navržený rodinný dům je určen pro manželský pár se dvěma dětmi . Požadavkem byl moderní dům, reflektující aktuální trendy a technologie. Návrh domu byl zároveň podřízen požadavku na tvar zastřešení, danému platnými regulativy a zároveň omezením maximální zastavěné plochy pozemku. Výsledná hmota domu vychází půdorysně ze tvaru písmene L , podkrovní část domu je překonzolována přes 1.NP tak, aby vznikla krytá terasa . Celá podkrovní hmota je zastřešena sedlovou střechou a spolu s fasádou je zabalena do antracitového plechu, tak, aby hmota působila jako jeden kompaktní celek, usazený na přízemní plochostřeché stavbě. Jižní strana sedlové střechy bude celá osazena fotovoltaickými panely, vizuálně splývajícími s barvou plechového obkladu fasády.

Bezprostředně po vstupu se nachází zádveří s prostorem pro odložení kabátů a obuvi a samostatnou šatnou, na zádveří navazuje výtvarný ateliér, přes který je možno pokračovat dále do dílny. Ta je určena i pro příležitostné parkování automobilu a dále slouží i k uskladnění zahradního náčiní a kol. Dostatek místa pro parkování poskytuje sousedící krytý přístřešek a zpevněná příjezdová cesta před ním.

Ze zádveří je přístupná také technická místnost s úložnými prostory pod schodištěm. Na zádveří navazuje hala se schodištěm do 2.NP, z ní se vstupuje do koupelny se sprchovým koutem (přístupné i zvenku), do pokoje pro hosty (alt. herny/ pracovny) a do prostorného obytné zóny s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem. Tento hlavní obytný prostor je orientován velkoplošným prosklením směrem na krytou terasu, do zahrady a k bazénu.

Druhé, podkrovní, podlaží je ložnicové. V podélném směru prochází dispozicí domu dlouhá chodba, částečně doplněná vestavěnými skříněmi a bohatě prosvětlená jižními okny. Na východní a západní straně je chodba zakončená dětskými pokoji s okny ve štítech. Na severní straně dispozice je umístěna rodičovská ložnice se samostatnou šatnou, prádelna a koupelna. Ložnice i koupelna jsou vybaveny velkými francouzskými okny směrem do volné krajiny.

Stavebně- konstrukční řešení

Konstrukčně je dům navržen jako zděná stavba z vápenopískových tvárnic s kontaktním zateplovacím pláštěm z minerální vaty nebo expandovaného polystyrenu, stropy jsou uvažovány jako železobetonové, schodiště jako železobetonové monolitické, střešní konstrukce je dřevěná. V místě přečnívající konzoly nad terasou bude 2.NP řešeno pomocí železobetonových monolitických ztužujících stěn.

Okna budou dřevohliníková s izolačními trojskly a rámy v šedé barvě. Fasáda 1.NP bude omítnuta jemnozrnnou omítkou bílo-šedé barvy. Krytina sedlové střechy a plášť 2.NP budou opatřeny obkladem z hliníkového plechu antracitové barvy, vizuálně budou vytvářen 1 kompaktní celek a barevně splývat s fotovoltaickými panely na jižní straně sedlové střechy. Přístřešek nad pěším vstupem do domu a nad krytým parkovacím stáním bude opatřen plechovým obkladem světle šedého odstínu.Terasa a ostatní pochozí plochy budou z betonové velkoformátové dlažby. Vytápění a ohřev TUV budou řešeny pomocí tepelného čerpadla vzduch- voda s elektrickým dohřevem. Dům bude vybaven FVE . Distribuci tepla zajišťuje podlahové vytápění v kombinaci s topnými žebříky v koupelnách. Dům bude dále doplněn rekuperační jednotkou se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu. Dešťové vody budou shromažďovány v podzemní akumulační nádrži a využívány pro zálivku zahrady.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

Zatím nehodnoceno. Buďte první.


Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.