MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Developerský projekt rodinných domůBorek

Na svažitých, jihovýchodně orientovaných, pozemcích je navržen soubor tří "kamenných" rodinných domů. Domy se od sebe liší drobnými maličkostmi, poskytují dostatek soukromí budoucím majitelům, ale zároveň díky velkorysé terase nabízí dechberoucí výhledy do okolí.

Developerský projekt rodinných domů - Borek - Vizualizace 1
Developerský projekt rodinných domů - Borek - Vizualizace 2
Developerský projekt rodinných domů - Borek - Vizualizace 3
 

Hodnocení Další projekty Chci podobný projekt

Parcela/ urbanistické řešení

Pozemek, určený k zástavbě je v poměrně prudkém svahu, orientovaném na jihovýchod. V současné době je zde pouze pěšina spojující ulici s rodinným domem. Přibližně ve stejné trase bude vybudována příjezdová komunikace, zajišťující dopravní obslužnost parcel v horní části svahu. Celý pozemek je nyní zatravněný, zarostlý neudržovanou zelení a starými ovocnými stromy. Od ulice je pozemek oddělen cca 2,4 m vysokou kamennou zdí.

V rámci návrhu je uvažováno s realizací 3 rodinných domů na 3 samostatných parcelách. Domy jsou tvarově i dispozičně shodné, liší se jen drobnými nuancemi v řešení parkovacího stání se zahradním domkem a terénními úpravami pozemků. Vzhledem k požadavku na co největší rovinatost zahrady, je každá z parcel výškově rozdělena do 2 úrovní: úroveň vstupu a vjezdu X úroveň obytné zahrady. Mezi sebou navzájem jsou parcely odděleny opěrnými zdmi. Tím je splněn požadavek maximální využitelnosti samotné zahrady a zároveň to přispívá i k většímu soukromí jednotlivých majitelů. V návaznosti na komunikaci na východní straně pozemku je každý z domů připojen vjezdem s krytým parkovacím stáním a vstupem pro pěší. Na kryté automobilové stání navazuje zahradní domek, ukončený opěrnou zdí na hranici navazujícího pozemku. Domy jsou zastřešeny sedlovými střechami o rozměru 6,88 m x 15,6 m, nad částí podzemního podlaží je v úrovni vstupního podlaží navržena krytá terasa a terénní schodiště pro přístup na spodní část zahrady.

Dispoziční řešení

Dispozičně je dům řešen tak, aby vyhovoval standardům života rodiny se 2-3 dětmi nebo i skupině jednotlivců. Svým tvarem a umístěním rozděluje dům parcelu na 2 výškové úrovně- tj. 2 samostatné, rovinné zahrady. Vstup a vjezd na pozemek jsou v severní- horní části pozemku, kde je umístěno i kryté parkovací stání a zahradní sklad a výškově navazují na dopravní řešení příjezdové komunikace.

Bezprostředně po vstupu se nachází zádveří s dostatkem místa na odložení a uskladnění kabátů a obuvi, dále se pokračuje do haly. Z tohoto centrálního místa se vstupuje buď do malé koupelny se sprchovým koutem, do samostatné pracovny/pokoje pro hosty, na schodiště do 1.PP, nebo do prostorného obývacího pokoje. Taktéž je možné odsud vystoupat po žebříkovém schodišti do malého podkroví- to může sloužit jako skladovací prostor. Hlavní obytný prostor tvoří obdélníková místnost obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, otevřená až do krovu a doplněna velkoplošným prosklením na jih a jihozápad, kde navazuje na krytou terasu s výhledem do údolí. Francouzská okna umožňují i průchod ven do severní zahrady, terénní schody podél terasy propojují obě výškové úrovně a umožňují plynulý provoz ve venkovním prostoru. V 1.PP jsou umístěny soukromé pokoje - 2 dětské pokoje a ložnice, koupelna s vanou i sprchou, wc, technická místnost s prádelnou a malý sklad pod schody. Ze společné chodby je možno vyjít ven na zahradu. Stejně tak je možný vstup na zahradu i ze všech 3 obytných pokojů,výstup do zahrady je zároveň krytý terasou ve 2.NP. Domy mají ideální orientaci ke světovým stranám- horní, spíše provozní zahrada je orientovaná na sever a severozápad, obývací pokoj a obytné místnosti na jih - do spodní, větší zahrady.

Z terasy ve 2.NP je možný výhled přes střechy do údolí pod sebou. Zároveň je terasa u obývacího pokoje na západní straně dokonale kryta před okolím. Dostatek soukromí je ovšem velkým benefitem celé lokality i návrhu zastavění.

Líbí se vám tato stavba?

Sdílejte ji s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám stavba líbí.

Zatím nehodnoceno. Buďte první.


Další projekty z kategorie Stavby pro bydlení

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový projekt.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.