MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dřevostavba jako místo pro setkávání celé rodinyDražejov

Dominantou této stavby je velký obývací pokoj plně prosklený do zahrady i směrem do ulice, kde jsou výhledy do okolní krajiny.

Dřevostavba jako místo pro setkávání celé rodiny - Dražejov - Vizualizace 1
Dřevostavba jako místo pro setkávání celé rodiny - Dražejov - Vizualizace 2
Dřevostavba jako místo pro setkávání celé rodiny - Dražejov - Vizualizace 3
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Parcela/ urbanistické řešení

Parcela se nachází v ulici Pod Kuřidlem, která ji lemuje z jihozápadní strany, z východu a západu sousedí s pozemky rodinných domů, na severní hranici pozemek sousedí s lesem a vrchem Kuřidlo. Na pozemku se v současné době nachází rodinný dům č.parc. 597, který bude demolován, a zahradní zapuštěný bazén, který bude zachován a rekonstruován. Pozemek je svažitý, od ulice se zvedá směrem k rovině zahrady o cca 2,5 m, od sousedního lesa je oddělen opěrnou zdí, za kterou terén opět stoupá vzhůru.

Navrhovaný dům je nepodsklepená stavba s jedním nadzemním podlažím a obytným podkrovím. Půdorysně je navržen ve tvaru písmene L a to tak, aby v zadní části pozemku, směrem k lesu, vznikl prostor pro zahradu a relaxaci. Dům je umístěn rovnoběžně se západní hranicí parcely ve vzdálenosti 3,0 m od sousedního pozemku 1050/19, nejbližší vzdálenost k hranici lesa činí 10 m, jeho jihovýchodní roh je vzdálen 2 m od hranice s parcelou 1050/21. Na ulici Pod Kuřidlem je napojen příjezdovou cestou, která respektuje polohu stávající příjezdové cesty a vyrovnává výškový rozdíl mezi úrovní komunikace a vstupního podlaží. Vstupní křídlo domu je oproti úrovni projektové nuly a zahrady sníženo o 0,8 metru a výškově i dispozičně navazuje na kryté parkovací stání.

Dům je zastřešen dvěmi pultovými střechami, orientovanými v protilehlém směru.

Tvarové a urbanistické řešení domu vychází z požadavků investora, z regulativů platného ÚP a z charakteru okolní zástavby.

Dispoziční řešení

Navržený rodinný dům je určen pro setkávání a rekreaci členů rodiny , příležitostné přespávání investora a jeho sportovní vyžití. Přízemní podlaží je určeno sportu a je zde umístěno veškeré technické zázemí, podkroví je obytné a ložnicové.

Příjezdová cesta k domu je zakončena krytým parkovacím stáním pro 2 automobily, na které navazuje vstupní část domu s prostorným zádveřím. Zde se nachází i vstup do technického zázemí s prádelnou a na přání investora je zde i možnost umístit výtah. Ze zádveří se pokračuje dále po několika schodech nahoru do navazujícího křídla domu, ve kterém je umístěno fitness, šatna s koupelnou a polozapuštěný bazén, u kterého bude umístěna sauna s kryokomorou a samostatná sprcha. Vedle bazénu se nachází samostatná místnost s technologickým vybavením bazénu, přístupná i z exteriéru a u severní stěny je místnost wc, přístupná i ze zahrady. Z místnosti s bazénem lze vyjít ven na zahradu velkými francouzskými okny. Pod obývacím pokojem, v návaznosti na parkovací stání se nachází zahradní sklad.

Dvouramenným schodištěm pokračujeme do podkrovního prostoru. Nalevo se nachází rozlehlá obytná zóna obývacího okoje s kuchyní a jídelnou, která je vybavena oboustranným prosklením - směrem na jihovýchod, kde jsou hezké vyhledy do dálky a směrem do zahrady, k bazénu a k lesu. Na obou stranách jsou i kryté terasy, zahradní terasa je dostatečně prostorná pro umístění jídelního stolu a je přístupná samostatným exteriérovým schodištěm.

Kuchyně je doplněna spíží, přístupnou z kuchyňské stěny a dále se zde nachází samostatné wc. Do tohotu prostoru ústí výtah z 1.NP. Do ložnicového křídla pokračujeme po několika schodech nahoru, směrem na jihovýchod je umístěna hlavní ložnice, vybavená vlastní šatnou a koupelnou, z ložnice je přístup na malou terasu s výhledem do okolí. Chodba pokračuje dále okolo koupelny pro hosty k ložnicím pro hosty. Ty směřují okny do zahrady a k lesu a slouží k příležitostnému přespávání členů rodiny.

Stavebně- konstrukční řešení

Konstrukčně bude dům řešen jako dřevostavba ze sendvičových panelů s difuzně otevřenou skladbou. Okna budou dřevěná s izolačními trojskly , rámy v odstínu světlého dřeva. Fasáda bude omítnuta difuzně otevřenou jemnozrnnou omítkou bílé barvy v kombinaci s obkladem v designu dřeva. Krytina střech bude plechová, hliníková, světle šedá. Návrh konstrukce bude detailně řešen dodavatelem stavby v dalším stupni PD.

Vytápění a ohřev TUV budou řešeny pomocí tepelného čerpadla vzduch- voda s elektrickým dohřevem, variantně lze umístit v technické místnosti plynový kotel . V úvahu připadá též umístění fotovoltaických panelů na střeše nad obývacím pokojem. Distribuci tepla zajišťuje podlahové vytápění v kombinaci s topnými žebříky v koupelnách. S ohledem na nárazové využívání domu ( případně využívání pouze části domu) je nutné koncipovat systém vytápění tak, aby mohla být vytápěna pouze příslušná část bez zbytečných energetických ztrát. Dešťové vody budou shromažďovány v podzemní akumulační nádrži a využívány pro zálivku zahrady.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

100% · 1

Další projekty z kategorie Dřevostavby

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.