MASTER DESIGN: architekti Praha, Brno, Ostrava - architektonický ateliér - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 608 761 115Domluvit schůzkuČeský jazyk Switch to english
MENU

Malý nízkoenergetický dům ve svahuBeroun

Malý moderní dům zaříznutý ve svahu, který je opticky zvětšen předsazenými stěnami.

Malý nízkoenergetický dům ve svahu - Beroun - Vizualizace 1
Malý nízkoenergetický dům ve svahu - Beroun - Vizualizace 2
Malý nízkoenergetický dům ve svahu - Beroun - Vizualizace 3
Malý nízkoenergetický dům ve svahu - Beroun - Vizualizace 4

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

Zadání

Přáním klientů bylo navrhnout ekonomický, pragmatický, ale zároveň zajímavý a funkční dům s velkou terasou, který bude využívat svažitosti pozemku. Velký důraz byl rovněž kladen na propojení exteriéru s interiérem, zejména v obývacím pokoji.

Informace o pozemku

Stavební pozemek nabízel přívětivou rozlohu i orientaci ke světovým stranám pro výstavbu. Přidanou hodnotu pozemku tvoří možnost bohatého výhledu směrem k jihu, který je umocněn svažitostí pozemku.

Ideálně se jeví i rozložení dalších faktorů, ovlivňujících samotný záměr na parcele, jako je přístup ze severní strany (v nejvyšší úrovni pozemku) a poměrně výhodné postavení sousedních domů.

Řešení

Tento nízkoenergetický dům je koncipován jako jednotka 4+kk - rozdělená do dvou podlaží.

Nástupní podlaží obsahuje technicko-hygienické zázemí společně s trojicí pokojů, patřících do klidové části stavby. Oba dětské pokoje jsou uspořádány s jistým odstupem od ložnice, přičemž hlukový filtr zajišťuje samotná šatna, tvořící průchod mezi ložnicí a chodbou.

O podlaží níže se pak nachází společenská část domu s pracovním koutem a hygienickým zázemím.

Z hlediska provozního byl kladen důraz na vytvoření domu s minimální komunikační plochou. Po vstupu do domu se komunikace větví na dvě linie. Jedna vede po schodišti přímo do společenské zóny - tedy k místu nejčastějšího střetávání (z mezipodesty vnitřního schodiště lze vstoupit na mezipodestu exteriérového schodiště, které ústí k dalšímu místu střetávání, a to ke kryté terase).

Dům se rovněž plně podřizuje výhledům a optimální orientaci ke světovým stranám. Součástí návrhu je i kryté stání ve vstupní části, propojené s krytou terasou v zahradní sekci (taktéž krytým exteriérovým schodištěm).

Návrh pracuje s motivem maximální využitelnosti a návaznosti jednotlivých součástí domu – ať už ve vztahu dům-zahrada, nebo v rámci kooperace vnitřního organismu.

Filosofie domu

Z formálního hlediska vytváří dům klasický kvádr, doplněný v nástupním podlaží o bílou linii, jež obepíná celý nadzemní objem a demonstruje tak jeho soudržnost, pravidelnost a řád. Jedná se o součást tvořící z domu originální a dynamickou strukturu, avšak se zachováním jednoduchosti, střídmosti a především praktičnosti.

Bílá linie tvoří předsazenou část, nesoucí ložnici v nástupním podlaží, a zároveň užitečnou stínící clonu.

Otvory v horizontálních deskách přinášejí opačný efekt a propouštějí sluneční paprsky do interiéru v místě, kde naleznou docenění společně s efektním prvkem sítě.

Obecně vzato je stavba jen minimálně zkrášlována dodatečně implementovanými prvky, jelikož každá součást nese své uplatnění a hraje v návrhu podstatnou roli. Výsledný dekor (lze-li tak nazývat vybíhající střešní a stropní konstrukce a podpůrné sloupoví vykonzolovaných částí, vytyčujících krytou terasu) vyplývá z požadavků provozu domu.

Výsledný návrh tak respektuje úvodní ideu, která se opírá o praktičnost a propojenost domu na všech úrovních. Hesla domu jsou tedy: ČISTOTA, PROPOJENÍ a PRAVDIVOST

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

77% · 19

Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
40+
interiérů
5
zemí světa
8
let na trhu
3
pobočky
1.5mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě a Brně.

Chci nezávaznou schůzku

Napsali o nás

Napsali o nás - Idnes.cz Napsali o nás - Novinky.cz Napsali o nás - MŮJ DŮM Napsali o nás - Dřevo&Stavby Napsali o nás - MSSTAVBY Napsali o nás - Bydlení IQ

Reference

Spolupracovali jsme - OSTRAVA Spolupracovali jsme - LÁZNĚ KLIMKOVICE Spolupracovali jsme - CTP Spolupracovali jsme - RPG Spolupracovali jsme - MAYZUS Spolupracovali jsme - AVICENA SPA

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.