MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Luxusní terasová vila s výhledem na PrahuPodolí

Jeden z našich největších a nejluxusnějších rodinných domů o výměře malého bytového domu. Využili jsme svažitosti a orientace pozemku pro dechberoucí výhledy z ustupujících teras na panoráma hlavního města.

Luxusní terasová vila s výhledem na Prahu - Podolí - Vizualizace 1
Luxusní terasová vila s výhledem na Prahu - Podolí - Vizualizace 2
Luxusní terasová vila s výhledem na Prahu - Podolí - Vizualizace 3
Luxusní terasová vila s výhledem na Prahu - Podolí - Vizualizace 4
Luxusní terasová vila s výhledem na Prahu - Podolí - Vizualizace 5
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2020
  • Dispozice: 11+kk
  • Podlahová plocha: 1 113 m2
  • Zastavěná plocha: 592 m2

Parcela

Řešená parcela se vyskytuje v ploše vilové zástavby – v centrální části Prahy. Stavbou dotčený pozemek vykazuje řadu specifických parametrů, které se zásadně promítají do výsledného řešení. Samozřejmě - i s ohledem na níže popsané zadání.

V prvé řadě je to vertikální profil. Klesání terénu probíhá od ulice směrem do hloubi pozemku – a to v intervalu dvou regulérních podlaží. V druhé řadě je to samotná velikost a s ní spojený tvar. Řešená parcela nepředstavuje klasický developerský obdélník, ale spíše lichoběžník, který je v jednom rohu poznamenán dvojicí solitérních garáží. Samotná výměra je relativně vřelá, avšak ve vztahu k objektu individuálního bydlení (obsahujícího dvě nadstandardní bytové jednotky) již méně a přináší očekávaná omezení.

Pozitivně lze vnímat přítomné výhledy do unikátně tvarované (a zastavěné) pražské krajiny. Směrem na západ se takto obnažuje Vltava (a nejen ona), směrem na sever ikonické Hradčany. Pohledových cílů je více. Pražská lokalita je v tomto směru výživná a neuvadající. Zásadní aspekt představuje stávající objekt rodinného domu, který na pozemku zabírá středovou pozici a který přistupuje k ulici v nulovém odstupu. Novostavba vyrůstá na stejném místě, avšak od ulice činí úkrok – ve prospěch zahradního předprostoru.

Architektura

Architektonické řešení stavby vychází z formálních pravidel funkcionalismu. Obecně vzato jsou minimalizovány výrazové prostředky a taktéž barevné vyjádření. Ne náhodou převažuje bílá omítka. Obklady jsou užívány lokálně, prakticky jen výjimečně na těch konstrukcích, které jsou od domu určitým způsobem separovány (opěrné stěny a středová dělící stěna). Hlavní role je věnována hmotě, která je objemově významná, avšak dynamicky (či spíše rytmicky) redukovaná v rámci jednotlivých etáží.

Výsledný tvar však praktikuje i relativně přesnou symetrii, což platí výsledně o všech podlažích – s výjimkou toho posledního, které vyrůstá pouze na rodičovské polovině. Samotný dům je totiž pojat jako dvojdům, který sestává ze dvou identicky se chovajících poloviček. Přestože je jedna malinko větší a druhá malinko menší... Přestože jsou dispoziční přístupy a provozní náplně v obou sekcích mírně odlišné (tedy individuální). Zajímavé je též odlišné zpracování v případě ulice, která servíruje kompaktní objem, minimálně narušovaný vykonzolovanými konstrukcemi a rozličnou okenní perforací. Na tomto vjemu mají značný podíl i upozaděná garážová vrata, která jsou umístěna do bočních štítů, nikoliv do popředí, kde by byla jejich optická participace více než nežádoucí.

Zahradnímu pohledu vévodí odkryté střešní terasy (vznikající výše zmíněnou redukcí v rámci jednotlivých podlaží) a předsazené stropní desky, které vytvářejí hlavní pobytový prostor před denní zónou. Ve všech případech je implementována vřelá geometrie, což pomáhá příznivě rozrušit celkový objem.

Dispozice

Novostavba objektu individuálního bydlení je v polovině rozdělena na dvě bytové jednotky. Co se týče přízemí, lze hovořit o identické náplni. V obou případech je přítomna vstupní hala s navazující šatnou a rovněž garáž pro dva osobní automobily. Ústřední pozice je věnována dvojici rozlehlých denních zón, které lemují západní hranici a kooperují s výše popsanými výhledy na řeku a hrad.

Suterén stavby přináší zásadní rozdíly. Zatímco rodičovská sekce přináší prostory pro fitness, bazén a saunu, dům pro syna nabízí převážně provozy klidového rázu (v podobě hostovského pokoje, dětské herničky a pracovny).

Souznění nastává opětovně v patře, které je v obou polovinách klidové-relaxační. Jak u rodičů, tak u syna je přítomna velká ložnice s vlastní koupelnou a průchozí šatnou. Na straně rodičů je dále k dispozici funkčně samostatný hostovský pokoj, u potomka pak dvojice dětských pokojů. Poslední rozdílové podlaží vyrůstá pouze na půdě rodičovské půlky. Třetí patro má povahu ryze relaxační. Nachází se zde další hostovský pokoj, malá koupelna a pánský pokoj s kulečníkem.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

16% · 46

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.