MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dům jako zrcadlo krajiny v dřevěných šindelích a pohledovém betonuLouny

Luxusní dům, který je navržen jako odraz výrazných kopců Českého středohoří rozesetých po krajině. Ať už je to wellness, ateliér a nebo samotný dům, každá střecha na velkorysém pozemku symbolizuje horu.

Dům jako zrcadlo krajiny v dřevěných šindelích a pohledovém betonu - Louny - Vizualizace 1
Dům jako zrcadlo krajiny v dřevěných šindelích a pohledovém betonu - Louny - Vizualizace 2
Dům jako zrcadlo krajiny v dřevěných šindelích a pohledovém betonu - Louny - Vizualizace 3
Dům jako zrcadlo krajiny v dřevěných šindelích a pohledovém betonu - Louny - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

PARCELA

Řešené pozemky se nacházejí v malé obci nedaleko od Loun na okraji Českého Středohoří v těsné blízkosti CHKO. Dopravní napojení je možné z jižní strany, kde se nachází nezpevněná komunikace, kde se terén prudce svažuje směrem k severu. Prudký svah při jižní hranici pozemku dále přechází v pozvolné klesání. Nejatraktivnější výhledy nabízí severozápadní směr, kde dominují jednotlivé vrcholy zmíněného Českého Středohoří. Východně se pak výhled otevírá na pole a lesy.

ARCHITEKTURA

V rámci návrhu rodinného domu se jedná o poměrně atypické zadání, kdy bylo záměrem vytvořit 4 objekty s rozdílnou funkcí (rodinný dům, wellness, ateliér s venkovní kuchyní a garáž) na pozemcích o celkové výměře cca 6200 m2.

Řešené území jsme tedy pomyslně rozdělili v podélném směru na 3 části a to na obytnou, pobytovou a užitnou. Nejjižnější obytná část je využita pro objekt rodinného domu s přidruženou garáží, které tvoří jeden celek. Středovou pobytovou část tvoří objekty a zařízení pro rodinnou rekreaci jako je wellness s venkovním bazénem a workoutovým hřištěm, ateliér a kuchyň s posezením. V této části se počítá do budoucna v rámci řešení zahrady např. s ohništěm, hřištěm pro děti aj. Nejvzdálenější severní část, která bude sloužit jako užitná, je určena např. pro ovocný sad, chov slepic, skleník aj.

Rodinný dům je částečně zapuštěný do terénu, kdy stávající terén při jižní straně plynule navazuje na plochou zelenou střechu 1. NP . Je tak využito prvku prudkého klesání svahu od jižní hranice pozemku. Ze zeleně pak vystupují dvě hmoty obdélníkového půdorysu se sedlovou střechou, vyvýšený prostor obývacího pokoje a 2. NP, které lehce potlačují moderní vzhled plochých střech a reflektují vesnické prostředí, ve kterém se stavba nachází.

Další dva objekty jsou umístěny dál od domu s ohledem na zachování výhledů po stranách pozemku. Zde byl kladen důraz na jednoduché řešení hmot a maximální funkčnost. Tvarové a materiálové řešení přímo reaguje na budovu rodinného domu.

Spojujícím prvkem všech 3 navržených objektů jsou obdélníkový půdorys a sedlová střecha. Všechna tato místa jsou prostorem pro setkávání jak rodiny samotné, tak pro setkávání s přáteli, ať už se jedná o společenský prostor obývacího pokoje, část dětí (celé 2. NP), wellness nebo ateliér s krytou venkovní kuchyní a posezením. Hmoty se sedlovou střechou jsou rovněž odlišeny i materiálově. Těm dominuje tradiční dřevěný šindel, který je použit jak na střechách, tak na fasádách. V kontrastu k tradičnímu materiálu malého formátu je pak jednolitý pohledový beton na jednopodlažní hmotě s plochou zelenou střechou.

DISPOZICE

Rodinný dům je tvořen dvěma nadzemními podlažími. První podlaží je věnováno převážné většině provozů. Při příjezdu k domu je k dispozici samostatná garáž pro dvě auta a kryté stání rovněž pro dva automobily, které zároveň tvoří průchod do polouzavřeného atria. Z atria vede nejen hlavní vstup do samotného domu, ale také do garáže. Hlavním vstupem se dostaneme do prostorné haly, která nabízí průhled do zahrady za domem. V levé části od vstupu se nachází technická část domu a schodiště. Naopak pravá strana začíná částí společenskou a přechází do „rodičovského křídla“. Společenská část je tvořena velmi prostorným obývacím pokojem s dominantním jídelním stolem až pro 20 lidí a oddělenou kuchyní. Rodičovské křídlo lze funkčně rozdělit na dvě části, které jsou odděleny chodbou. Pracovní část obsahuje dvě pracovny. Klidová část disponuje nadstandardní ložnicí s prostornou koupelnou a šatnou.

Druhé podlaží je celé věnováno dětem. Nachází se zde tři dětské pokoje. Ty společně s koupelnou lemuje dlouhá chodba, která je na severní straně zakončena prostornou hernou, kde mohou děti trávit čas společně mimo vlastní pokoje.

V objektu wellness se mimo samotnou relaxační část nachází také hostovský pokoj s vlastní koupelnou. V těsné blízkosti je umístěn také přírodní bazén a workoutové hřiště.

Třetí objekt je z velké části otevřený. Nachází se zde krytá terasa s posezením a venkovní kuchyň, kterou lze mimo dobu užívaní uzavřít před působením nepříznivých vlivů počasí. Uzavřená část bude využívána jako ateliér se samostatným wc, které může sloužit také k venkovní kuchyni. Po stranách ateliéru vznikají menší úložné prostory, které je možno využít pro uskladnění dřeva případně nábytku z posezení.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

10% · 23

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.