MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Moderní vesnický dům s wellness se zapuštěným atriemBruntál

Svažitá pacela definovala řešení domu, kdy je do spodního patra umístěno wellness s venkovním atriem schovaným před sousedy. Hlavní obytná část domu je v horním patře a těží z výhledů do okolí.

Moderní vesnický dům s wellness se zapuštěným atriem - Bruntál - Vizualizace 1
Moderní vesnický dům s wellness se zapuštěným atriem - Bruntál - Vizualizace 2
Moderní vesnický dům s wellness se zapuštěným atriem - Bruntál - Vizualizace 3
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Pozemek

Dům se nachází na malém pozemku v obci Staré město hned vedle Bruntálu. Tato malá vesnice s unikátním kostelem má dlouhou historii. Největší ranou byl však pro vesnici poválečný odsun Němců, při kterém musela většina původních obyvatel odejít a do jejich domů se nastěhovali Češi z celé země. Kromě hospodářských staveb se vesnice nijak výrazně nerozšiřovala, až v novém tisíciletí bylo k zastavění uvolněno několik pozemků v severní části obce. Předposledním uvolněným pozemkem před hranicí obce je i řešená parcela. Ze západní strany přiléhá k pozemku příkop a silnice z Bruntálu na Světlou Horu. Na tuto stranu je však z pozemku nejkrásnější výhled směrem na Praděd. Na sousední severní parcele již probíhá stavba poměrně neobvyklého rodinného domu. Jižní parcela ještě zastavěna není. Z východní strany přiléhá k pozemku pole se starou hospodářskou budovou. Protože se Staré Město nachází v podhůří Hrubého Jeseníku, je zde krajina již hodně kopcovitá. Výškový rozdíl východní a západní hranice pozemku dosahuje 7 metrů.

Architektura

Zadáním projektu byl návrh velkorysého rodinného domu s wellness. Dlouhý a úzký pozemek s výrazným svahem si vyžádal specifické architektonické řešení. Navržená stavba se skládá ze dvou odlišných částí. První podlaží tvoří kompaktní hmota s kamenným obkladem, která se směrem na východ zařezává do svahu. V této části se nachází garáž, wellness a hlavní vstup do domu. Přes totu část je "položena" druhá hmota, ve kterém se nachází obytná část. Tvar druhého podlaží odkazuje na vesnická stavení i nedalekou hospodářskou budovu. Dlouhou úzkou hmotu se světlou omítkou zastřešuje klasická sedlová střecha se šedivou pálenou krytinou. Na západní straně horní dům lehce přesahuje dolní dům a vytváří tak zastřešení hlavního vstupu do domu. Díky své délce je východní konec horního domu již v úrovni terénu. Oba domy obepíná opěrná zídka, jejíž proměnlivá výška reaguje na původní svah. Pozoruhodným prvkem návrhu je také atrium, které propojuje wellness s terasou u horního domu.

Dispozice

Hlavní vstup do domu s vjezdy do garáží se nachází na východní straně pozemku v místě přesahu horního domu přes spodní. Velkorysé zádvěří plynule navazuje na dolní halu se schodištěm vedoucím do horního objektu. Kromě dvojgaráže, skladu a technické místnosti se v přízemí nachází také velká wellness zóna s barem. Díky vytvoření atria se i do těchto částí domu dostává přirozené světlo. Horní dům se dělí na společenskou a soukromou část. Do východní části horního domu s nejkrásnějším výhledem je umístěna ložnice s koupelnou a šatnou. Na jižní straně s nejlepším osluněním se nachází dětské pokoje a pracovna/pokoj pro hosty. Ze všech těchto pokojů lze vystoupit na zelenou střechu. Do západní strany domu, která již navazuje na terén, je umístěna společenská zóna s kuchyní, jídelnou, obývacím prostorem a dvěma terasami. Sešikmení prosklené stěny vytváří přirozené stínění z jižní strany, díky kterému nebude prostor v létě přehříván. Na konci horního domu se otevírá směrem k zahradě prostor stinné terasy, na kterou navazuje na jihu slunečná terasa a atrium.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

8% · 16

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.