MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Moderní dům pro myslivce z dřevěných šindelůTábor

Luxusní stavba pro klienty orientované na klid, přírodu, lesnictví a lov.

Moderní dům pro myslivce z dřevěných šindelů - Tábor - Vizualizace 1
Moderní dům pro myslivce z dřevěných šindelů - Tábor - Vizualizace 2
Moderní dům pro myslivce z dřevěných šindelů - Tábor - Vizualizace 3
Moderní dům pro myslivce z dřevěných šindelů - Tábor - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2017
  • Dispozice: 7+kk
  • Podlahová plocha: 462 m2
  • Zastavěná plocha: 435 m2

Informace o pozemku

Výjimečný pozemek = výjimečný dům. Obec Řepeč (nedaleko Tábora) nabízí ve svém východním výběžku pozoruhodné seskupení parcel. Vyskytuje se zde všechno, co nelze nalézt u developersky zbudovaných území.

Konkrétně tedy nepravidelnou parcelaci, tradiční zemědělskou stopu, vysokou koncentraci vzrostlé zeleně a historicky hodnotnou zástavbu (byť shlukového charakteru, tak provozně systematickou).

V tomto území nepanují sousedské pře, neb zde prakticky neexistují společné hranice. Dotčená lokalita připomíná velké moře, z jehož plochy vyčnívá několik dokonale izolovaných ostrůvků. A to dostatečně velikých pro velkolepé stavební / zahradní manévry.

Novostavbou dotčené pozemky vytváří nepravidelně tvarovanou množinu, v jejíž ploše koexistuje několik rozličných (leč fyzicky podlomených) stavení. Konkrétně se jedná o veliký rodinný dům (podsklepený, s volným podkrovím) a o soustavu doprovodných zemědělských objektů.

Nově navrhované struktury respektují původní rozestavení a provádí aktualizovanou parafrázi. Nové kroky jsou činěny rozvážně, přičemž finální ingerence zachovává objekt historické studny a reflektuje pozice vybraných stromů (zejména pak ořešáku, kolem nějž se „vyvíjí“ ústřední fasádní příběh).

Řešení

Nadstandardní pozemek = nadstandardní plošné výměry. Nově navrhovaná struktura je poměrně štědře plněna jak obvyklými, tak i méně častými provozy, přičemž výsledný soubor představuje pečlivě zkalibrovaný stroj.

Samotný dům je koncipován coby tříramenná struktura, která vytváří trojici zahrad: příjezdovou, dětskou = klidovou a společenskou = rekreační. Ústřední vytyčovací zákrok činí těleso společenské zóny, které se přibližuje jižní hranici pozemku a v neposlední řadě pak oboře s vysokou zvěří (ta je vnímána naprosto dogmaticky coby živoucí zarámovaný obraz).

Předsálí denní zóny vytváří komunikační křižovatku, ze které jsou dále napájeny ostatní křídla domu. Na straně západní je takto komponováno dětské rameno (hygienicky soběstačné), na straně východní pak rameno technicko-skladové.

Patrová sekce má podobu obytného podkroví, přičemž vyrůstání je praktikováno v ploše společenské a technicko-skladové části. I v této úrovni je nasazována identicky přísná zónace. Podkroví je rozděleno na část pánskou (pracovna s hernou) a část rodičovskou = klidovou.

Rozhraní dvou rozdílných světů obstarává poměrně příhodně prostor schodiště. Na něj je bezprostředně napojen i zbývající provozní balíček: velkolepá domácí tělocvična s otevřeným střešním prostorem.

Filosofie domu

Novostavba rodinného domu v Kašovicích jasně dokládá, kterak je poplatná korelace „hrací figurky“ s podkladní deskou. Prostředí vlastního domu je natolik silné a určující, že nelze vykonávat jakékoli tahy mimo povolenou výseč.

Vytváření unifikované tváře je v tomto případě naprosto nežádoucí. Velké hmoty domu jsou opticky potlačovány jednoduchou materiálovou kombinací. Netradičně (a poněkud nezvykle) je upřednostňován dřevěný doškový obklad v kombinaci s tmavě šedou břidlicí. Dům se tak spontánně aklimatizuje ve specifickém prostředí – stavebně roztroušeném, plošně rozlehlém a silně zalesněném.

Významně se v tomto sevření projevuje markantní prosklení štítových fasád, stejně tak samotné sedlové zastřešení (místně vyžadované a lokálně nahrazované zatravněnou plochou střechou).

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

8% · 16

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.