MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Luxusní vila ve tvaru trojúhelníku #1 s vnitřním bazénemZruč-Senec

První ze dvou sousedících domů, které spolu tvoří ucelený myšlenkový koncept čtverce rozříznutého na dva trojúhelníkové domy.

Luxusní vila ve tvaru trojúhelníku #1 s vnitřním bazénem - Zruč-Senec - Vizualizace 1
Luxusní vila ve tvaru trojúhelníku #1 s vnitřním bazénem - Zruč-Senec - Vizualizace 2
Luxusní vila ve tvaru trojúhelníku #1 s vnitřním bazénem - Zruč-Senec - Vizualizace 3
Luxusní vila ve tvaru trojúhelníku #1 s vnitřním bazénem - Zruč-Senec - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2017
  • Dispozice: 7+1
  • Podlahová plocha: 510 m2
  • Zastavěná plocha: 712 m2

Informace o pozemku

Okolí Plzně představuje vyhledávané útočiště pro ty, kteří si chtějí zachovat kontakt jak s přírodou, tak s výhodami velkého města. Tyto podmínky splňuje naprosto dokonale severně umístěná Zruč u Plzně. Parcela, na které je navržena novostavba rodinného domu, se vyskytuje v nově vzniklé "suburbii" na okraji obce a je obdařena výhledy do rozlehlé zemědělské krajiny.

Jedná se o velmi klidnou lokalitu, s ideálním dopravním napojením do centra Plzně.

Samotný pozemek náleží do vlastnictví dvou bratrů, kteří zde plánují výstavbu dvou rodinných domů. Rozdělení parcely je naplánováno ve východozápadním směru. Samotná stavba bude umístěna na nově vzniklé, severněji orientované části. Koncepce rozdělení parcel navazuje na řešení paralelně orientovaných ulic, které se nalézají severně od dotčeného pozemku. Ve východním směru od řešené parcely vznikne nová obslužná komunikace, odkud budou vedeny vjezdy na pozemky.

Řešení

Koncepční řešení domu má jasnou ideu, a tou je záměr vyjádřit bratrský vztah na nově rozpůlené parcele. Postupuje se metodou rovnoměrného dělení. Užívány jsou při tom identické postupy - jak při tvarování obou zahrad, tak při objemové, dispoziční i materiálové profilaci obou domů.

Základní hmotové řešení pracuje s motivem elementárního tělesa ve tvaru kvádru, který je rozdělen na dvě "symetrické" části - na dvě trojúhelníková tělesa. Seříznutá část představuje v obou případech hlavní fasádu, odvěsny trojúhelníku pak tvoří pomyslná záda. Diagonálně tvarovaný dům je uvnitř členěn klasicky - tedy ortogonálně. Přechod mezi trojúhelníkovým zastřešením a pravoúhlou sítí stěn je zajišťován terasovým "světem", který sestává z několika menších trojúhelníkových sekcí (z bazénové, klidové, pracovní, jídelní a odpočinkové).

Celkově vzato vzniká mezi interiérem a exteriérem kontinuální (sériově členěný) terasový prostor, jenž zajišťuje vítaný přechod mezi domem a zahradou a současně odklání intenzivně působící sluneční paprsky.

Jednoduchý, avšak dynamický a dominantně strukturovaný výraz domu je dále udáván vertikální separací přízemí a patra. Obě podlaží zastávají odlišnou geometrickou filosofii. Zatímco přízemí je profilováno pomocí předsazených konstrukcí střechy a terasy, patro je udáváno pouze obvodovými konstrukcemi domu. Samotné přízemí působí doslova transparentně, neb je z pohledu diagonálního seříznutí celé prosklené. V tomto (p)ohledu představuje patro jakýsi levitující element - bez zřetelné fyzické podpory.

Umístění stavby na pozemku vychází ze samotných požadavků investorů. Poloha poblíž příjezdové komunikace umožňuje minimalizaci přístupové cesty. Toto řešení nabízí taktéž velkou prosluněnou zahradu v západní části pozemku a vzniká zde taktéž praktické oddělení od sousedů (např. výsadbou zeleně v nejzápadnější části).

Filosofie domu

Vnitřní řešení domu si zakládá na zajištění jednoduchosti samotného provozu (navzdory rozsáhlosti celého objektu). Ústředním bodem, který poskytuje přehlednost, se stává velkorysá vstupní hala. Odtud pramení veškeré komunikační cestičky. Dům je v přízemí dělen na část obytnou / pracovní, na část soukromou - ložnicovou, servisní a bazénovou. Patro má povahu kompaktního balíčku. Vyskytují se zde pouze dětské pokoje (nicméně s komplexním zázemím v podobě kuchyňky, koupelny a WC).

Nejdominantnějším prvkem dispozičního řešení se stává obytná zóna propojená s bazénem. Směrem do zahrady jsou orientovány veškeré terasy a přímo navazující interiér. Klidová (ložnicová) část je směrována do klidové terasy se stromem. Strom u ložnicové sekce poskytuje jak potřebné soukromí, tak i příjemné klima pro spaní.

Z důvodu maximalizace prosklení a minimalizace stěnových předělů vzniká v přízemí nosný systém, který je z velké části utvářen sloupy a průvlaky. Nosné stěny, sloužící taktéž jako ztužující prvek, se nachází především v uliční partii a samozřejmě v samotném patře.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

12% · 10

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.