MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Třípatrová betonová vila schovaná ve svahuLibčice

Na rozlehlém pozemku s prudkým jižním svahem je tato vila roztříštěna do tří samostatných těles. Spodní dvě patra jsou nenápadně zaklesnuta do terénu a horní patro dominantně vyčnívá svou dynamickou střechou.

Třípatrová betonová vila schovaná ve svahu - Libčice - Vizualizace 1
Třípatrová betonová vila schovaná ve svahu - Libčice - Vizualizace 2
Třípatrová betonová vila schovaná ve svahu - Libčice - Vizualizace 3
Třípatrová betonová vila schovaná ve svahu - Libčice - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

SITUACE

Pozemky určené pro výstavbu rodinného domu se nachází ve městě Libčice nad Vltavou ležící severozápaně od Prahy v údolí řeky Vltavy.

Parcela je obdélníkového tvaru s kratšími stranami orientovanými na sever a jih. Jižním směrem se terén na pozemku prudce svažuje a díky tomu parcela získává výjimečný výhled do okolí. Zároveň se na území vyskytuje několik vzrostlých stromů, které chtějí noví majitelé ponechat. Pro přístup k pozemku bude realizována na pozemku nová příjezdová komunikace.

ARCHITEKTURA

Architektura domu je silně ovlivněna svažitostí terénu, na kterém bude rodinný dům vystavěn. Dům vychází z jednoduchého řešení 3 kvádrů uložených v terénu, kdy horní kvádr je zastřešen sedlovou střechou. Jednotlivá patra jsou odstupňována a předsazena v reakci na svah, všechny potom propojuje společné schodiště. Spodní dvě patra jsou řešena zastřešením zelenou střechou, a přirozeně splývají s okolím. Horní patro má sedlovou střechu řešenou dynamickým způsobem a oproti klasickému řešení se hřeben sbíhá do roviny směrem od západu k východu. Materiálové řešení je velmi jednoduché. V podstatě všechny povrchy jsou navrženy ve formě pohledového betonu a konstrukce šikmé střechy se nese ve stejném duchu.

DISPOZICE

Vstup do objektu je od příjezdové cesty nepřehlédnutelný. Rozevřené stěny nás přímo navádí k hlavnímu vchodu. Vstupujeme do zádveří, ze kterého je průchod ke krytému stání aut nebo dále do domu. Z chodby je přístup do technické místnosti a tělocvičny. Schodišťový prostor je doplněn výtahem.

Druhé nadzemní podlaží slouží čistě jako klidová zóna, nacházejí se zde tři dětské pokoje a pokoj pro hosty. Všechny obytné pokoje jsou orientované na jižní stranu, kde se obyvatelům nabízejí kouzelné výhledy na okolní krajinu. Severní strana, jež je skrytá pod svahem, ukrývá dvě koupelny, samostatnaou prádelnu a šatnu.

Poslední podlaží je pomyslně děleno na dvě části. Východní část je klidová s ložnicí, šatnou a koupelnou. Dále je zde pracovna a samostatné WC. Druhá část slouží jako obytná denní zóna s atraktivním zvýšeným stropem až k hřebeni šikmé střechy. Na obývací pokoj navazuje terasa doplněná o infinity pool.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

32% · 19

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.