MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dvě luxusní vily pro sourozence s plechovými fasádami a výhledem na Zelenou horuŽďár nad Sázavou

Dvě téměř identické vily pro sourozence v hojné míře využívá plech a šedou barvu a soustředí veškerou pozornost na výhled na Zelenou Horu.

Dvě luxusní vily pro sourozence s plechovými fasádami a výhledem na Zelenou horu - Žďár nad Sázavou - Vizualizace 1
Dvě luxusní vily pro sourozence s plechovými fasádami a výhledem na Zelenou horu - Žďár nad Sázavou - Vizualizace 2
Dvě luxusní vily pro sourozence s plechovými fasádami a výhledem na Zelenou horu - Žďár nad Sázavou - Vizualizace 3
Dvě luxusní vily pro sourozence s plechovými fasádami a výhledem na Zelenou horu - Žďár nad Sázavou - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

SITUACE

V severozápadní části města Žďár nad Sázavou v těchto letech probíhá poměrné masivní výstavba nových rodinných domů. Vzniklo zde hned několik nových ulic s charakterem moderních domů. Naše parcela se nachází na severním okraji tohoto nového území a nabízí proto výhodu krajních parcel, za jejichž hranicemi již nová výstavba rodinnými domy probíhat nebude.

Město má velkou architektonickou devízu spočívající v památce UNESCO – kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Tato památka se nachází v protisvahu od našich parcel a z navrhovaných domů bude na kostel přímý a ničím nerušený výhled, což tavbám dodá na jedinečnosti a přidané atraktivitě.

Parcela je dostatečně prostorná pro navrhovaný záměr, který je v mnoha ohledech lehce netradiční. Navrhujeme zde 2 domy pro sourozence. Oba domy jsou prostorově poměrně velkorysé a jsou navrženy jako 3 podlažní. Parcela je v severním svahu a příjezdová komunikace ji lemuje z jižní části. Díky tomu a výhledu na Zelenou Horu smměrem k severu je hlavní orientace domu také na sever, což z typologického hlediska není ideální pro proslunění obytných místností. Nicméně orientace parcely a výhledy byly určujícími a pádnými argumenty pro toto řešení.

ARCHITEKTURA

Ačkoliv jsou navrhovány 2 rodinné domy pro 2 rodiny, panovala mezi sourozenci a jejich partnery naprostá shoda v zadání jak dispozic, tak celkové architektury domu. Navrhovali jsme tedy dva téměř identické domy. Klienti zadali typ architektury domu a shoda panovala i ve výběru barev. V tomto ohledu bylo architektonické zadání přesné a byl kladen důraz na to, aby výsledná stavba odpovídala specifikovanému vkusu klientů.

Rodina ivestorů těchto staveb pracuje dlouhodobě v hutním průmyslu a má proto blízko ke kovům a výrobkům z nich. Stavba je proto laděna do odstínů kovově šedých barev od světlých až po antracitovou. Na fasádách se objevuje v hojné míře oplechování a velkoformátový obklad. Specifické je použití předsazené fasády z tahokovu na jižní straně domu. Toto řešení umožňuje vytvořit polopropustnou bariéru mezi interiérem a ulicí, kdy dojde k prosvětlení místností, ale zároveň bude zachováno soukromí.

Domy mají tvar „T“ kdy hlavní část je podlouhlého charakteru podél osy ulice a z této hmoty vystupuje do zahrady část obývacího pokoje s jídelnou a kuchyní. Celý dům je orámován předsazenými lemy střech, které kromě estetické funkce plní i funkci krytí před povětrnostními vlivy.

DISPOZICE

Oba domy jsou řešeny téměř identicky a drobné nuance v dispozicích nemají vliv na statické schéma domu, venkovní architekturu ani technické vybavení domu.

Hlavním podlažím domu je přízemí, kde se na západní straně nachází blok 3 garážových stání doplněných o dílnu a skladovací prostory. Na tuto část navazuje velkorysý hlavní vstup do domu, který je na garáže napojen a mimo jiné nabízí přímý průhled a průchod na hlavní krytou terasu domu. Návštěvy tak mohou nejkratší možnou trasou projít domem k venkovnímu posezení.

Na zádveří navazuje komunikační část s designovým schodištěm do suterénu a horního patra a blokem místností, kde se nachází WC pro denní zónu, prostorná spíž a vysoké spotřebiče kuchyňské linky. Kolem tohoto bloku je možno korzovat v kruhovém pohybu a mít tak co nejkratší a přirozené spojení mezi všemi místnostmi v tomto patře. Na kuchyňskou linku navazuje jídelna a prostorný obývací pokoj. Kuchyně má velké prosklení směrem na zastřešenou terasu s vlastním venkovním krbem na západní straně domu. Obývací pokoj uzavírá hmotu domu masivním prosklením na sever směrem za výhledy na Zelenou Horu. Východní část patra již patří přidruženým funkcím, tedy technické místnosti, pracovně a koupelně.

Horní patro patří výhradně klidové zóně. Všechny pokoje mají orientaci na sever opět za výhledy na Zelenou Horu a jižní část patří schodišti, chodbě, koupelnám a šatně. Místnosti jsou řešeny prostorně a velkoryse pro maximální pohodlí uživatelů. Spodní patro je vyhrazeno pro skladování, wellness, tělocvik a setkávání s přáteli. Svažitost parcely umožnila suterén napojit na venkovní terasu, která je částečně zapuštěna v terénu a nabízí proto určitý stupeň soukromí, který je pro wellness terasu žádoucí.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

20% · 6

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.