MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Zahradní domek s 20 metrovým plaveckým bazénemVysoký Újezd

Na zahradě našeho dříve realizovaného domu jsme navrhli zahradní domek se zázemím pro hosty, tělocvičnou, ale hlavně plnohodnotným plaveckým bazénem.

Zahradní domek s 20 metrovým plaveckým bazénem - Vysoký Újezd - Vizualizace 1
Zahradní domek s 20 metrovým plaveckým bazénem - Vysoký Újezd - Vizualizace 2
Zahradní domek s 20 metrovým plaveckým bazénem - Vysoký Újezd - Vizualizace 3
Zahradní domek s 20 metrovým plaveckým bazénem - Vysoký Újezd - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

SITUACE

Obec Vysoký Újezd se nachází v blízkosti Berouna ve středočeském kraji. Střed obce je tvořen prostornou návsí s rybníkem kterou na jižním konci uzavírá komplex zámku. Náves i zámek jsou obklopeny stavbami statků, hospodářských budov a rodinných domů. V okolí starého centra vzniká nová výstavba. Právě v těchto místech leží pozemek, který řešíme. Parcela rekreačního domku se plánuje sloučit s parcelou vedlejšího rodinného domu. Rozloha části, na které je pouze rekreační dům je 674 m2 a rozkládá se uvnitř ostatních pozemků s rodinnými domy. Parcela se svažuje severozápadním směrem.

ARCHITEKTURA

Zadáním bylo vytvořit rekreační objekt – dům pro hosty s bazénem. Dům navazuje na stavbu rodinného domu nacházející se na stejné parcele. Jeho půdorysný tvar odpovídá tvaru pozemku. Domek je tak ve tvaru lichoběžníku, jehož delší základna z části slouží jako vstupní prostor. Objekt je usazen do svažitého terénu a část vystupující z něj je tvořena převážně prosklenými plochami tak, aby propojovala nejen interiér a exteriér, ale i zároveň prostory v interiéru. Plochá střecha nad celým objektem je řešena jako zelená a navazuje tak na svažitý terén. Přesahy střechy tvoří ze západní a jižní strany krytí terasy. Materiálově je dům řešen hlavně jako prosklený a z pohledového betonu.

DISPOZICE

Půdorysný tvar se odvíjí od tvaru pozemku, jde o lichoběžník jehož kratší strana je orientovaná na jih. Hlavní vstup do rekreačního domku se nachází ze severní strany. Při vstupu do objektu vcházíme do chodby, která díky proskleným příčkám je pocitově propojena s hlavní částí domku – bazénem. Dále se ve vstupním prostoru nachází vestavěné skříně dělící prostor mezi chodbou a obývací místností. Obývací místnost je vybavena kuchyňskou linkou s ostrůvkem, menším navazujícím jídelním stolem a pohovkou. Celá místnost pak opět působí velmi prostorně díky proskleným stěnám. Dalším prostorem přístupným z chodby je ložnice doplněná o samostatnou koupelnu a místnost samostatného WC. Na konci chodby je místnost určená pro fitness. Hlavním prostorem objektu je místnost s 20,5 m dlouhým bazénem. Ta je orientovaná na jižní stranu. V koutu místnosti za fitness se nachází samostatná sauna a sprchy. Prostor je propojen s venkovním prostředím prosklenou stěnou a pomyslně pokračuje dřevěnou terasou. Venkovní terasa vede podél západní stěny a napojuje se na vstupní plochu. Objekt má i podzemní podlaží. To slouží jako technické zázemí. Má samostatný vstup a je přístupné po schodišti umístěném venku. To pak pokračuje i nad úroveň prvního nadzemního podlaží a je možnost se po něm dostat nad svah.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

22% · 10

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.