MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Kompaktní luxusní bungalov se sedlovým zastřešenímKlokoty Tábor

Jednoduché tvarové objemy, které jsou deklarovány místními motivy, nadřazenými regulativy a požadavky investorů, jsou propsány ve všech úrovních této stavby.

Kompaktní luxusní bungalov se sedlovým zastřešením - Klokoty Tábor - Vizualizace 1
Kompaktní luxusní bungalov se sedlovým zastřešením - Klokoty Tábor - Vizualizace 2
Kompaktní luxusní bungalov se sedlovým zastřešením - Klokoty Tábor - Vizualizace 3
Kompaktní luxusní bungalov se sedlovým zastřešením - Klokoty Tábor - Vizualizace 4
Kompaktní luxusní bungalov se sedlovým zastřešením - Klokoty Tábor - Vizualizace 5
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2015
  • Dispozice: 7+kk
  • Podlahová plocha: 351 m2
  • Zastavěná plocha: 489 m2

Prohlédněte si interiér této stavby.

Zadání

Přáním klientů byl neobyčejný luxusní dům. Netradičnímu pojetí byla přikládána velká váha.

Informace o pozemku

Parcela poskytuje ideální podmínky pro klidné bydlení, čemuž notně nahrává její okrajová poloha a intimní kontakt se zemědělsky modifikovanou českou krajinou. Nachází se v přímém optickém styku s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a v nedalekém kontaktu s meandrující řekou Lužnicí.

Formální charakter okolí je poněkud přísně potlačován ve prospěch překonané a bezcharakterní katalogové architektury. V tomto směru je prezentovaný návrh maximálně inovativní a protichůdný. Při jeho deklaraci je minimalizován veřejný prostor a naopak maximalizován onen soukromý, zahradní, intimní.

Orientace parcely je takřka dokonalá. Absence stínící (clonící) zástavby je totiž doprovázená i optimálním prosluněním (ulice na sever, zahrada na jih).

Řešení

Navržený rodinný dům je koncipován coby plošně a provozně nadstandardní bytová jednotka. Dispoziční scénář nabízí důsledné zónování a členění domu do dílčích sekcí.

Srdce domu představuje poměrně logicky společenská zóna, která obsahuje sériově řazenou kuchyni, jídelnu a samotnou odpočinkovou část.

Denní část stavby je současně řešena jako průchozí, jelikož je z obou kratších stran lemována „utajenými“ komunikacemi. Ty zpřístupňují ostatní zóny domu.

V příčných výběžcích domu je implementována jak rodičovská část (ložnice s vlastním šatnovým a koupelnovým zázemím), tak ona dětská (dvojice pokojů). Ve všech zmíněných případech je volena jednotná orientace do zahrady (jižním směrem) a výrazné francouzské prosklení.

Severní pasáže domu již nejsou řešeny „obytně“, ale technicky a komunikačně. Do ulice je orientována jak vstupní sekce se zádveřím a šatnou, tak technické zázemí a fitness.

Výjimku obstarává severně orientovaná pracovna a též obývací pokoj s kuchyní a stolováním. Ústřední fragment domu je totiž prosvětlen nejen ze zahrady (zde aktivně), ale taktéž z ulice (zde pasivně, rozptýleně).

Filosofie domu

Jednoduché tvarové objemy, které jsou deklarovány místními motivy, nadřazenými regulativy a požadavky investorů, jsou propsány ve všech úrovních stavby.

Ústřední podélné těleso opisuje křivku obslužné komunikace a poskytuje útočiště pro plošně nejštědřejší provozy domu – garáž a denní zónu. V obou případech lze hovořit o rozměrných a minimálně členěných plochách.

Kubatura společenské zóny je navíc umocňována faktorem vyvýšeného prostoru, resp. přiznané střešní konstrukce. Příčná tělesa, která podélný základ nadvakrát „propichují“, přinášejí nejenom složitější dispoziční struktury, ale rovněž se pozitivně podílí na fragmentaci délkového parametru.

Narušením přímé linie dochází k potlačení měřítka stavby a k vytvoření intimních zákoutí. Současně je tímto manévrem docíleno žádoucí jednoty interiéru a exteriéru. Jinými slovy – vnitřní funkce stavby je navenek plně přiznána.

Klidové funkce jsou odlišeny od oněch společenských, taktéž i garážová sekce je jasně formálně vypreparována vůči navazujícímu „zbytku“.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

3% · 48

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.