MASTER DESIGN: architekti Praha, Brno, Ostrava - architektonický ateliér - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 608 761 115CZ EN
MENU

Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropyKonárovice u Kolína

Luxusní atypický bungalov s velkým prosklením, lokálně vyvýšenými stropy zejména v obývacím pokoji a velkým garážovým stáním.

Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropy - Konárovice u Kolína - Vizualizace 1
Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropy - Konárovice u Kolína - Vizualizace 2
Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropy - Konárovice u Kolína - Vizualizace 3

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

Zadání

Přáním klientů byla luxusní vila, která bude hezky zapadat do jejího okolí. Nezvyklý byl požadavek na velmi prostornou garáž pro 3 vozidla a dodávku.

Informace o pozemku

Stavbou dotčené parcely představují ryzí suburbii – v bezprostředním styku se zemědělsky opečovávanou krajinou. Nikterak ředěné výhledy do ploché (avšak atraktivní) krajiny jsou následovány relativně přívětivým sklonem a takřka dokonalou sluneční orientací.

Jižně prosluněné svahy představují společně s charakterem území, jeho okrajovostí a minimálním postižením sousedskou zástavbou, ústřední pozitiva.

Řešení

Novostavbu rodinného domu lze rozdělit do dvou stavebních celků. Ten první představuje samotný rodinný dům, kdežto druhý objekt garáží. V obou případech lze hovořit o nadstandardních plošných příspěvcích.

Zatímco rodinný dům je koncipován coby bytová jednotka charakteru 6+kk, garážový objem je navržen pro ustájení tří osobních vozidel a jedné obytné dodávky.

Oba stavební objemy jsou dokonale separovány rozlehlým komunikačním prostorem – dimenzovaným dle potřeby pohodlné manipulace s výše uvedenými prostředky.

Co se týče interního komunikačního systému, rodinný dům je navržen coby přízemní (jednopodlažní) struktura, která deklaruje vnitřní provozy liniovým způsobem. Pohyb v domě probíhá po přímce, která je rozpůlena v místě zónačního přechodu.

Systematicky je tak činěno integrací zádveří, které rozděluje dům na část soukromou (dětskou, pokojovou...) a část veřejnou (společenskou, denní...).

Racionální organizace domu si nenásilně rozumí s rafinovanými příspěvky v prostorovém řešení stavby. Ať už se jedná o lokálně vyvýšenou stropní konstrukci v oblasti obývacího pokoje, nebo u neukončený průhled do krajiny z prostoru zádveří, resp. navazující chodby.

Filosofie domu

Fragmentace. Měřítko. Člověk. Česká krajina. Moderní architektura. Oněch hesel by se dalo zmínit více, avšak tento výběr nejlépe popisuje jednotlivé manévry, které byly v průběhu návrhu provedeny.

Na počátku všeho byla pravidelná hmota kvádru. Ta byla v následujících krocích dělena, rozšiřována, zužována, extrudována... Výsledkem je TVAR, který se pokouší splynout s místem – navzdory tomu, že užívá netradiční objemy (při absenci tolik typické sedlové střechy) a moderní tvarosloví (velké francouzské prosklení, předsazená stropní konstrukce a obecně vzato ploché zastřešení).

Ústřední bod domu představuje bezpochyby VZTAH denní zóny s venkovní terasou. Vyvýšený prostor obývacího pokoje je v tomto místě konfrontován s rozlehlou zpevněnou plochou, moderní pergolou, dále s bazénovým tělesem a centrálně osazeným stromem, který tvoří ústřední pohledový bod z prostoru zmíněného zádveří.

Jak už bylo zaznamenáno výše, nechybí markantní prosklení směrem do zahrady (a také k místním dominantám), dodatečné obkladové materiály (dřevo, maloformátový kámen) a uzpůsobená terénní korelace.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

74% · 7

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě a Brně.

Chci nezávaznou schůzku

Napsali o nás

Napsali o nás - Idnes.cz Napsali o nás - Novinky.cz Napsali o nás - MŮJ DŮM Napsali o nás - Dřevo&Stavby Napsali o nás - MSSTAVBY Napsali o nás - Bydlení IQ

Reference

Spolupracovali jsme - OSTRAVA Spolupracovali jsme - LÁZNĚ KLIMKOVICE Spolupracovali jsme - CTP Spolupracovali jsme - RPG Spolupracovali jsme - MAYZUS Spolupracovali jsme - AVICENA SPA

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.