MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropyKonárovice u Kolína

Luxusní atypický bungalov s velkým prosklením, lokálně vyvýšenými stropy zejména v obývacím pokoji a velkým garážovým stáním.

Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropy - Konárovice u Kolína - Vizualizace 1
Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropy - Konárovice u Kolína - Vizualizace 2
Luxusní přízemní vila s lokálně vyvýšenými stropy - Konárovice u Kolína - Vizualizace 3
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2016
  • Dispozice: 6+kk
  • Podlahová plocha: 273 m2
  • Zastavěná plocha: 342 m2

Zadání

Přáním klientů byla luxusní vila, která bude hezky zapadat do jejího okolí. Nezvyklý byl požadavek na velmi prostornou garáž pro 3 vozidla a dodávku.

Informace o pozemku

Stavbou dotčené parcely představují ryzí suburbii – v bezprostředním styku se zemědělsky opečovávanou krajinou. Nikterak ředěné výhledy do ploché (avšak atraktivní) krajiny jsou následovány relativně přívětivým sklonem a takřka dokonalou sluneční orientací.

Jižně prosluněné svahy představují společně s charakterem území, jeho okrajovostí a minimálním postižením sousedskou zástavbou, ústřední pozitiva.

Řešení

Novostavbu rodinného domu lze rozdělit do dvou stavebních celků. Ten první představuje samotný rodinný dům, kdežto druhý objekt garáží. V obou případech lze hovořit o nadstandardních plošných příspěvcích.

Zatímco rodinný dům je koncipován coby bytová jednotka charakteru 6+kk, garážový objem je navržen pro ustájení tří osobních vozidel a jedné obytné dodávky.

Oba stavební objemy jsou dokonale separovány rozlehlým komunikačním prostorem – dimenzovaným dle potřeby pohodlné manipulace s výše uvedenými prostředky.

Co se týče interního komunikačního systému, rodinný dům je navržen coby přízemní (jednopodlažní) struktura, která deklaruje vnitřní provozy liniovým způsobem. Pohyb v domě probíhá po přímce, která je rozpůlena v místě zónačního přechodu.

Systematicky je tak činěno integrací zádveří, které rozděluje dům na část soukromou (dětskou, pokojovou...) a část veřejnou (společenskou, denní...).

Racionální organizace domu si nenásilně rozumí s rafinovanými příspěvky v prostorovém řešení stavby. Ať už se jedná o lokálně vyvýšenou stropní konstrukci v oblasti obývacího pokoje, nebo u neukončený průhled do krajiny z prostoru zádveří, resp. navazující chodby.

Filosofie domu

Fragmentace. Měřítko. Člověk. Česká krajina. Moderní architektura. Oněch hesel by se dalo zmínit více, avšak tento výběr nejlépe popisuje jednotlivé manévry, které byly v průběhu návrhu provedeny.

Na počátku všeho byla pravidelná hmota kvádru. Ta byla v následujících krocích dělena, rozšiřována, zužována, extrudována... Výsledkem je TVAR, který se pokouší splynout s místem – navzdory tomu, že užívá netradiční objemy (při absenci tolik typické sedlové střechy) a moderní tvarosloví (velké francouzské prosklení, předsazená stropní konstrukce a obecně vzato ploché zastřešení).

Ústřední bod domu představuje bezpochyby VZTAH denní zóny s venkovní terasou. Vyvýšený prostor obývacího pokoje je v tomto místě konfrontován s rozlehlou zpevněnou plochou, moderní pergolou, dále s bazénovým tělesem a centrálně osazeným stromem, který tvoří ústřední pohledový bod z prostoru zmíněného zádveří.

Jak už bylo zaznamenáno výše, nechybí markantní prosklení směrem do zahrady (a také k místním dominantám), dodatečné obkladové materiály (dřevo, maloformátový kámen) a uzpůsobená terénní korelace.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

8% · 15

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.