MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Luxusní třípodlažní dům formovaný okolo hmoty schodištěPraha Modřany

Luxusní dům s nepravidelným tvarem zvýrazněným střídavým odstínem omítky.

Luxusní třípodlažní dům formovaný okolo hmoty schodiště - Praha Modřany - Vizualizace 1
Luxusní třípodlažní dům formovaný okolo hmoty schodiště - Praha Modřany - Vizualizace 2
Luxusní třípodlažní dům formovaný okolo hmoty schodiště - Praha Modřany - Vizualizace 3
Luxusní třípodlažní dům formovaný okolo hmoty schodiště - Praha Modřany - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2016
  • Dispozice: 7+kk
  • Podlahová plocha: 320 m2
  • Zastavěná plocha: 166 m2

Zadání

Přáním klientů byl bezpečný, hezký a praktický dům. Při návrhu byl kladen důraz na vytvoření soukromí a jednoduché tvary.

Informace o pozemku

Novostavba rodinného domu v Praze – Modřanech je situována v poměrně klidném území, lemovaném tvarem pražské kotliny, s výhledy na meandrující rameno řeky Vltavy. Jedná se o území, ve kterém Vltava vstupuje do města a stává se zásadním prvkem urbanistické krajiny.

Terén lze klasifikovat jakožto svažitý (na přibližně dvaceti metrech překonává výškový rozdíl tří metrů) a skalnatý.

Hlavní doménou parcely je klid a košatý výhled na okolní krajinu. Tou další je charakter svažitého pozemku s pěší komunikací, lemující východní strany pozemku a spojující ulici Pod sady se hřbitovem.

Řešení

Jednoduchý obdélníkový dům je od horní úrovně pozemku zapuštěn jedním podlažím do země. Svou hlavní fasádou se orientuje k jihu a k výhledům na město a krajinu.

Celým domem prochází jednoramenné podélné schodiště, spojující jednotlivé výškové (provozní) úrovně.

Podzemním podlažím se vyrovnává výškový rozdíl na severu a jihu parcely. Dům tak optimálně využívá ústřední vlastnosti pozemku.

Severní strana je využita k nástupu do domu, jižní k soukromí a odpočinku. Zahrada je vně domu propojena venkovními schodišti.

Dům je v zásadě rozdělen na tři části: od horní spací, přes střední pobytovou a podzemní s wellness a přímým napojením na zahradu.

Vstupní podlaží obsahuje zázemí domu a hlavní pobytové prostory: kuchyni s obývacím pokojem a s terasou.

První podlaží je primárně soukromé a poskytuje tak ryzí rodinné zázemí (ložnice plus koupelny). Výjimku obstarává asistující prostor pro wellness (s případnou saunou, či vířivou vanou, napojenou přímo na jižní terasu a zahradu samotnou).

Filosofie domu

Dům je formován okolo hmoty jednoramenného schodiště, které jednoduše spojuje všechny hlavní prostory. Vertikální komunikace je hlavní doménou celého konceptu a maximalizuje velkorysý dojem z propojení jednotlivých prostor. Z podesty horního podlaží je vidět až na úroveň suterénu - s tím, že schodiště je součástí hlavního obývacího prostoru.

Jednoduchá obdélníková hmota je doplněna tělesem zalamované terasy. Její řešení vychází z požadavků na zastínění a soukromí domu a plynule navazuje na terénní zlomy na pozemku. Vychází z orientace domu ke světovým stranám a k okolí a z potřeby posílení faktoru soukromí. Celý prvek plynule začíná i končí ve hmotě domu a tvoří s ním neoddělitelnou dvojici.


Zádveří se nachází v úrovni horní části pozemku a vstupuje se do něj z roviny terénu. Kolem něj je situováno veškeré zázemí domu, garáž a technická místnost.

Hlavní vstup do obývací části je vyřešen přes mezipodestu schodiště, což umožňuje snadnou orientaci a představu o uspořádání a výškovém rozložení domu.

Prostor schodiště je součástí obývacího pokoje a kuchyně. Obývací pokoj je orientován na jih, stejně jako většina obytných místností, s výjimkou kuchyně, která má výhled na západ.

Francouzské prosklení obývací části zajišťuje maximální kontakt s venkovní přírodou, vnitřní prostor domu je tak extrudován ven a rozšiřuje se od schodiště až do zahrady. Celá obývací část je řešena jako jeden prostor, s pracovní částí oddělenou příčkou, která neubírá na vzdušnosti a nabízí místo pro umístění pianina.

V prvním patře je umístěna jen ložnice s dětskými pokoji. Ty jsou orientovány na jih okny s parapetem. Naopak ložnice a obě koupelny jsou opatřeny francouzskými okny.

Do ložnice se vstupuje přes šatnu, která tím nabízí dostatečné soukromí při běžných denních činnostech.

Dětské pokoje jsou pro úsporu místa a variabilitu odděleny skříňovými příčkami. Důležitý je zde pocit bezpečí, zajištěný přítomností klasického parapetu.

Prostor schodiště je osvětlen oknem umístěným na horní podestě. Světlo se tak rozlévá od jeho horní hrany až do nejspodnějšího podlaží.


Doménou spodního podlaží je prostor wellness, přímo přístupný ze schodiště. Zbytek doplňují další pokoje: pro děti a hosta.

U severní stěny je umístěna vinotéka. Vše je ukončeno příčným skladem. Důraz je kladen na napojení na zahradu, jednak ze samotných pokojů a hlavně ze společného prostoru wellness.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

12% · 10

Další projekty z kategorie Luxusní domy a vily

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.