MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Moderní bungalov 2v1 se sedlovými střechami a velkou dřevěnou krytou terasou pro obchodníkaStruhařov

Přízemní dům se skládá ze dvou bungalovů se sedlovými střechami propojených komunikačním koridorem. Díky velké zastřešené terasy je dům přímo stvořený pro odpočinek na čerstvém vzduchu.

Moderní bungalov 2v1 se sedlovými střechami a velkou dřevěnou krytou terasou pro obchodníka - Struhařov - Vizualizace 1
Moderní bungalov 2v1 se sedlovými střechami a velkou dřevěnou krytou terasou pro obchodníka - Struhařov - Vizualizace 2
Moderní bungalov 2v1 se sedlovými střechami a velkou dřevěnou krytou terasou pro obchodníka - Struhařov - Vizualizace 3
Moderní bungalov 2v1 se sedlovými střechami a velkou dřevěnou krytou terasou pro obchodníka - Struhařov - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2018
  • Dispozice: 4+kk
  • Podlahová plocha: 196 m2
  • Zastavěná plocha: 242 m2

Informace o pozemku

Navrhovaný dům se nachází v obci Struhařov, v okrese Praha-východ, přibližně 31 km jihovýchodně od centra Prahy. V blízkosti se nachází město Říčany. Jedná se o rohový pozemek na okraji stávající zástavby. I proto se zde naskýtají krásné výhledy do krajiny a taktéž na zapadající slunce.

Možnost vjezdu na parcelu je z východu a z jihu - vzhledem k záměru zachování jižní zahrady a výhledů tímto směrem. Pozemek je rovný a vybízí ke klasickému jednoúrovňovému řešení.

Řešení

Novostavba rodinného domu ve Struhařově je řešena jako jednopodlažní. Aktuálně navrhovaná stavba je zamýšlena pro jednu rodinu, důležitý je ovšem fakt, že dům navazuje na již existující mobil-house, který bude v budoucnu plánován jako "bydlo" pro prarodiče.

Navrhovaná jednotka o velikosti 4+kk je rozdělena na dvě části, a to na společenskou a klidovou. Společenská sekce je tvořená obývací zónou a pracovnou v podkroví; klidový soubor je tvořen ložnicí, dětským pokojem, pokojem pro hosty a samotným zázemím.

Umístění na pozemku vychází ze samotného záměru investora (vytvoření domu ve formě písmene L, odstínění se od souseda a maximální otevření směrem k jihu a na západ). Druhým aspektem byl požadavek propojení vstupu na pozemek s mobil-housem na jeho konci (a to krytou cestou). Finální ztvárnění fasád kombinuje jednoduché bílé omítky se dřevěnými prvky, které obklopují celý dům.

V terasové části u zahrady a obývací zóny se souběžně objevuje druhý materiál, který dodává pocit "intimity" (jedná se o cihelný obklad s hrubší povrchovou úpravou). Střešní krytina je tvořena keramickými střešními taškami (v barvě šedé, dle stávající okolní zástavby).

Filosofie domu

Za nejdůležitější motiv tohoto návrhu lze jistě považovat provázání domu se stávajícím mobil- housem a konkrétní způsob, jakým je tohoto docíleno. S tím souvisí i kompoziční hra jednotlivých objemů. Vznikají tedy 2 objekty (jeden klidový a druhý společenský), ve tvaru elementárních kvádrů. Tyto dva "domy" společně s mobil-housem podporují měřítko okolní zástavby.

Jak bylo již zmíněno, styčným motivem je propojení domu s mobil-housem. Tuto skutečnost značně dokresluje doprovodný formálně-funkční motiv stavby - exteriérová práce s dřevěnými prvky. Přírodní konstrukce prostupuje od vstupní brány až ke vstupu do mobil-housu, přes zádveří a halu se dále dostává i na druhou stranu domu a zastřešuje pak i terasu před obývací a klidovou zónou.

Dispoziční řešení vychází ze základního členění domu na dvě části. Mezi těmito částmi se coby filtr nachází reprezentativní vstupní hala, která spojuje veškeré cesty uvnitř domu. Ústřední prostor se nachází v obývací části, která nabízí krásné výhledy do zahrady (na západ slunce a do plamenů ohně praskajícího v kamnech). V obývací zóně, stejně jako v celém domě, je kladen důraz na maximální propojení terasy a zahrady s domem. Trochu bokem, v klidu nad obývací zónou, se nachází pracovní část.

Na opačné straně se pak otevírá klidová část. Zde se nachází ložnice, která je doplněna o vlastní šatnu a koupelnu, dále dětský pokoj, pokoj pro hosty (nebo také fitness) a zázemí domu. Celý tento soubor má racionální charakter. Aplikovány jsou základní tvary a střízlivé okenní výplně. Systematicky-nepravidelná hravost společenské zóny (a terasy před ní) je v tomto případě nutně potlačena.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

12% · 10

Další projekty z kategorie Bungalovy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.