MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dům v japonském stylu s relaxačním altánemKrálovice u Zlonic

Pro klienty se zálibou v japonských zahradách jsme navrhli odpovídající dům, který svou architekturou odkazuje na japonské domy a použitými materiály a tvarem vytváží záliv klidu v jinak uspěchaném světě.

Dům v japonském stylu s relaxačním altánem - Královice u Zlonic - Vizualizace 1
Dům v japonském stylu s relaxačním altánem - Královice u Zlonic - Vizualizace 2
Dům v japonském stylu s relaxačním altánem - Královice u Zlonic - Vizualizace 3
Dům v japonském stylu s relaxačním altánem - Královice u Zlonic - Vizualizace 4
Dům v japonském stylu s relaxačním altánem - Královice u Zlonic - Vizualizace 5
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

SITUACE

Řešená parcela se nachází v malé obci Královice s 250 obyvateli nedaleko Kladna. Historie obce sahá až do 14. století. Vesnici v minulosti tvořilo několik usedlostí a tvrz, která zanikla během husitských válek. Svůj historický charakter si centrum vesnice stále udržuje. Na začátku druhého tisíciletí se však vesnice začala rozrůstat směrem k severu a vzniklo zde více než třicet nových stavebních parcel. Přestože nově vzniklé rodinné domy splňují regulativ obce, který vyžaduje šiknou střechu, můžeme zde najít velice rozmanitou zástavbu. Řešený pozemek je jeden z mála, který ještě není zastavěn. K jižní straně parcely přiléhá místní komunikace s betonovou dlažbou. Severní hranice pozemku je již hranicí zastavěné části obce a sousedí s polem. Z východní i západní strany přiléhají k pozemku parcely s rodinnými domy. Zároveň pozemek stoupá směrem k severu asi o 3,5 metru.

KONCEPT

Nejdůležitějším přáním investorů bylo vytvořit dům s dostatečným soukromím. Velice neobvyklým požadavkem bylo také umístění tří japonských stromů na pozemek tak, aby byly stromy v kontaktu s interiérem. Právě tyto dva požadavky se staly hlavními pilíři návrhu. Jednotlivé zóny tvoří v tomto případě samostatné domy, které společně utvářejí soukromou zahradu. Filozofie architektonického návrhu byla postavena na průzkumu současných i historických japonských domů. Zároveň bylo potřeba vypořádat se se sklonem pozemku a charakterem okolní zástavby. Nejvýraznějším prvkem domů jsou výrazné přesahy střech s šikmým dřevěným podbitím. Všechny domy jsou obloženy tmavým dřevem a naopak okna jsou navržena ve dřevě světlém.

DOMY

Nejníže umístěným domem je garáž pro dvě auta a prostor skladování. V druhém domě, který je umístěn v západní části pozemku, se nachází technické zázemí a společenská zóna. V místě, kde se tyto dva domy téměř dotýkají je umístěn hlavní vstup do objektu. Ze vstupní haly domu se můžeme skrytými dveřmi dostat do technické místnosti a šatny nebo můžeme pokračovat do hlavní části domu, kterou je společenská zóna s kuchyní, jídelnou a obývacím prostorem. Jednoduchou obdélnou místnost s vyšším stropem prosvětluje velkorysé prosklení z východní strany s výhledem na japonskou zahradu. Vysoká část kuchyňské linky je integrovaná do dřevěného obkladu příčky. Kromě skříní a spotřebičů se zde nachází také ukryté dveře do menší spíže. Na kuchyňskou linku navazuje jídelní stůl. Do severní části místnosti je umístěna sedací souprava s televizní stěnou a rohovým krbem viditelným z celé místnosti. Mezi vnitřním prostorem a japonskou zahradou je částečně krytá terasa. Ve třetím domě, který se nachází v severní části pozemku, se nachází soukromá zóna. Mezi domy se společenskou a soukromou zónou bylo potřeba vytvořit propojovací krček. V tomto místě se kromě chodby nachází menší koupelna, která doplňuje hned několik provozů. V prvé řadě navazuje na společenský prostor, mohou ji ale také využívat návštěvy ubytované v hostinském pokoji. Díky dveřím do japonské zahrady je do koupelny také snadný přístup z terasy a bazénu. Do soukromé části domu byl umístěn hostinský pokoj, který zároveň funguje jako pracovna, dále tělocvična a ložnice se šatnou a koupelnou. Ložnice byla záměrně umístěna do nejklidnější části domu i pozemku, zároveň má však přímý výhled do japonské zahrady. Japonskou zahradu sevřenou zmíněnými třemi domy pomyslně uzavírá čtvrtý dům, které tvoří altán s navazujícím bazénem.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

11% · 17

Další projekty z kategorie Bungalovy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.