MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dům pro aktivní senioryStaré Město u Bruntálu

Vnitřní uspořádání domu je bezbariérové a podřízené přehlednému a praktickému provozu domácnosti. Moderní pojetí architektury tohoto domu však respektuje ráz podhorské krajiny Jeseníků.

Dům pro aktivní seniory - Staré Město u Bruntálu - Vizualizace 1
Dům pro aktivní seniory - Staré Město u Bruntálu - Vizualizace 2
Dům pro aktivní seniory - Staré Město u Bruntálu - Vizualizace 3
Dům pro aktivní seniory - Staré Město u Bruntálu - Vizualizace 4
Dům pro aktivní seniory - Staré Město u Bruntálu - Vizualizace 5
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Pozemek

Dům se nachází na malém pozemku v obci Staré město v okrese Bruntál. Tato malá vesnice s unikátním kostelem má dlouhou historii. Největší ranou byl však pro vesnici poválečný odsun Němců, při kterém musela většina původních obyvatel odejít a do jejich domů se nastěhovali Češi z celé země. Vesnice se během své historie nějak výrazně nerozšiřovala. Až v novém tisíciletí bylo uvolněno několik pozemků v severní části obce k zastavění. Řešený pozemek je jedním z mála, který ještě není zastavěn. Jedná se o rohovou parcelu, která ze severní a západní strany sousedí se zklidněnou komunikací. Na západní straně pozemků se nachází řada jehličnanů. Pozemek mírně klesá směrem na jihovýchod. Protože je Staré město součástí podhůří Hrubého Jeseníku, krajina se zde již krásně vlní. Nejkrásnější výhledy z pozemku se otevírají směrem na jihozápad.

Architektura

Zadáním byl návrh menšího domu pro pár těšící se na prožití klidného důchodu. Tvar domu navazuje na charakter okolní vesnické zástavby. Tématem domu se tedy stalo nové pojetí tradiční stavby. Hlavní hmota domu se sedlovým zastřešením je umístěna k severní hranici pozemku. Na tuto část navazuje křídlo s plochou střechou, které se odklání z ortogonálního režimu směrem k nejluxusnějšímu výhledu. Otočením ramene se z klasického domu ve tvaru L stává moderní stavba. V místě styku vznikají dva zajímavé prostory – vstup a krytá terasa. Prvek sešikmení byl použit také u ostění vybraných oken. Dům bude omítnut světlou omítkou, díky které sešikmené části krásně vyniknou. Šikmá střecha bude pokryta šedou pálenou taškou. Okna jsou navržena šedá hliníková a plastohliníková.

Dispozice

Hlavní vstup na pozemek je kvůli výškovému rozdílu umístěn ze západní strany. Vedle vjezdu do garáže se nachází krytý vstup do domu. Přes zádveří se vchází do jediné chodby v domě. V severní části domu je umístěna garáž, technická místnost a koupelna. Na východní straně se nachází pracovna s místem pro přespání hostů, v jihovýchodním rohu je ložnice s výhledem do zahrady. V celém bočním křídle se rozléhá prostor kuchyně, jídelny a obývacího prostoru s výhledy do tří stran. Významnou roli v návrhu hraje také terasa, která je umístěna v místě východního styku dvou hlavních hmot objektu. Vzhledem k mírnému převýšení bude nutná úprava terénu tak, aby byl přechod z terasy na zahradu co nejvíce usnadněn.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

16% · 10

Další projekty z kategorie Bungalovy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.