MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Rodinný dům s gentleman clubemHlinsko

Ačkoli si investor sedlovou střechu nepřál, regulativa jeho parcely mu nedala na vybranou. Snažili jsme se však tuto střechu zakomponovat do jednoduché hmoty a tím ji co nejvíce potlačit a vyhovět tak původnímu přání.

Rodinný dům s gentleman clubem - Hlinsko - Vizualizace 1
Rodinný dům s gentleman clubem - Hlinsko - Vizualizace 2
Rodinný dům s gentleman clubem - Hlinsko - Vizualizace 3
Rodinný dům s gentleman clubem - Hlinsko - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2020
  • Dispozice: 5+kk
  • Podlahová plocha: 264 m2
  • Zastavěná plocha: 389 m2

PARCELA

Stavební pozemek v Hlinsku se vyznačuje standardní výměrou a poměrně uspokojivými rozměry. Obdobně lze nahlížet i na stávající zástavbu a přítomné proslunění. Orientace parcely je totiž uspokojivá – ulice na severozápad, zahrada na jihovýchod. Přívětivé výchozí podmínky jsou podpořeny takřka rovinatým terénem bez náletových dřevin a dovedenými přípojkami hlavních médií. Převýšení obou konců parcely dosahuje výšky maximálně do jednoho metru. Snad jediným méně příjemným faktorem je sousedící skladový/výrobní areál, který není příliš oku lahodící.

ARCHITEKTURA

Jednoduchost, funkčnost, ergonomie. Novostavba rodinného domu je důsledná v direkci ústředního konceptu a logického zónování. Tradiční střešní konstrukce, umístěná na plochém zastřešení, jde napříč celým domem, propojuje hlavní zóny domu a odkazuje na okolní zástavbu. Implementace ploché střechy naopak odkazuje na soudobější trendy a zároveň vytváří přesahy zastřešení, které budou v období letních měsíců vnášet do domu příjemné klima a zároveň nabídkou využívat terasu i během nepříznivého počasí. Jen „pár kroků“ od hlavní terasy se nachází objekt určený výhradně pro relaxaci. Jeho umístění není neopodstatněné. Stíní totiž pohledu na přilehlý skladový/výrobní areál. Tvarově je objekt řešen jako jednoduchá kvádrová hmota.

Sklon sedlového zastřešení části domu není nahodilý, ale vychází z územní studie pro dané území. Pragmatická deklarace domu je následována i dalšími ukazateli: osovou souměrností domu a významným francouzským prosklením. Střešní krytina domu je dle regulativu uvažována jako tašková, skládaná.

DISPOZICE

Jak již bylo poznamenáno ve výše uvedených blocích, rodinný dům v Hlinsku je koncipován dle požadavku investora jakožto jednoetážová provozní struktura. A to i přesto, že se původní vize architekta zabývala myšlenkou dvoupodlažní stavby – s technicko-provozním přízemím a obytným patrem. Tak jak je obvyklé u sousední zástavby, prezentovaný výsledek injektuje provozy do jedné výškové úrovně, což je logicky obhájeno bezbariérovým užíváním stavby v pozdějších životních fázích.

Hmotově je objekt řešen jako zámecká struktura – tedy jako objem tvaru U. Dvouramenná stavební stopa přináší optimální vnitřní zónování. Rodinný dům je jasně rozdělen do tří provozních segmentů. Rameno s dětskými pokoji a pracovnou s vlastním hygienickým zázemím je od ramene rodičovského (též s vlastním zázemím a s příslušenstvím) rozděleno hmotou hlavní denní zóny. Společenská část domu (s obývacím pokojem, kuchyní a stolováním) má v tomto případě charakter pojícího elementu, do něhož je umně integrován průchozí koridor.

Hlavní stavbu doplňuje stavba vedlejší. Ta je koncipována jako plně relaxační. Obsahuje totiž pouze společenskou místnost a wellness se sociálním zázemím. V těsné návaznosti na tento objekt je umístěn venkovní bazén.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

17% · 19

Další projekty z kategorie Bungalovy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.