MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Nakloněný dům s fasádou z plechových šindelů a s výhledem do krajiny pro doktoraLoděnice u Berouna

Dům ve svahu hravě reaguje na okolní terén. Přízemí domu navazuje na jeho sklon zatímco patro je v opačném gardu a směřuje za sluncem.

Nakloněný dům s fasádou z plechových šindelů a s výhledem do krajiny pro doktora - Loděnice u Berouna - Vizualizace 1
Nakloněný dům s fasádou z plechových šindelů a s výhledem do krajiny pro doktora - Loděnice u Berouna - Vizualizace 2
Nakloněný dům s fasádou z plechových šindelů a s výhledem do krajiny pro doktora - Loděnice u Berouna - Vizualizace 3
Nakloněný dům s fasádou z plechových šindelů a s výhledem do krajiny pro doktora - Loděnice u Berouna - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2018
  • Dispozice: 5+kk
  • Podlahová plocha: 156 m2
  • Zastavěná plocha: 173 m2

Informace o pozemku

Pozemek se nachází v obci Loděnice u Berouna. Jedná se o lokalitu nedaleko Českého krasu, Křivoklátska a Karlštejnu, která nabízí krátkou dojezdovou vzdálenost do Prahy.

Hlavní předností pozemku je ideální sluneční orientace. Terén je svažitý a nabízí krásné výhledy na celou obec a dále navazující krajinu. Z jižní strany se nachází příjezdová komunikace; ze západu, severu i východu pak sousední pozemky.

Stávající střešní krajina je velmi různorodá, což do jisté míry uvolňuje tvůrčí podmínky, na druhou stranu vyzývá k jistému sjednocení.

Řešení

Novostavba rodinného domu v Loděnici je koncipována jako obytná jednotka charakteru 5+kk. Dvoupodlažní budova nabízí v přízemí reprezentativní obytnou část a v patře naopak klidové zázemí (s ložnicí a dvěma dětskými pokoji).

Umístění domu na pozemku je přednastaveno příjezdem z jihu a také požadavkem klienta na zachování jižní zahrady. Stavba je tedy umístěna přibližně v polovině parcely, čímž je založena pomyslná uliční čára (společně s polohou sousedního domu). Díky tomuto situování stavby se pozemek rozděluje na dvě sekce. Tímto vznikají dvě zahrady (severní a jižní), které jsou plynule propojeny terénem, přecházejícím po bočních stranách objektu.

Materiálově je dům řešen jako zděný. Na fasádě je použita omítka, která je v nakloněných částech technologicky ošetřena. Druhé podlaží je převážně opatřeno hliníkovým šindelem.

Filosofie domu

Nosným prvkem, ze kterého vychází koncepční řešení domu, je svažitost pozemku. Němá však nezůstává ani zmíněná střešní krajina. Obojí se spojuje ve styčný motiv celé stavby. Samotný dům je ve výsledku tvořen dvěma hmotami: přízemní a patrovou. Parter objektu se tváří jako kvádr položený na terénu - jednak díky částečnému zapuštění do zeminy a jednak zásluhou naklonění střešní roviny v identickém sklonu, jaká má samotný pozemek. Druhé podlaží (kvádr zakousnutý do přízemní části) přináší ozrcadlené střešní poměry.

Stavbu domu doplňuje ještě přístřešek pro dva automobily. Ten se nachází v přímém kontaktu s příjezdovou komunikací a doplňuje koncepci domu o třetí kvádr, tentokrát nenakloněný, ale zarovnaný se silnicí.

V přízemí domu se nachází obytná část, která tvoří ústřední prostor celého souboru. Dominantním prvkem obytné sekce se stává krb, umístěný mezi jídelnou a obývacím pokojem. Venkovní terasa přímo navazuje na denní zónu. Průhledy na ose exteriér- interiér vytváří velmi atraktivní prostor ve vlastním prostředí. Samotná terasa taktéž stíní a zabraňuje tak přehřívání vnitřních prostor v letních měsících. V přízemí domu se dále nachází technické a hygienické zázemí, pracovna a zahradní sklad.

Druhé podlaží je řešeno jako klidová část - s ložnicí, dvěma dětskými pokoji a koupelnou. Dětské pokoje, sloužící pro celodenní pobyt, jsou logicky orientovány na jih, naopak ložnice je namířena k severu. Mezipodesta vnitřního schodiště umožňuje prostup skrz domem a výstup v severní části zahrady.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

40% · 3

Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.