MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Malý moderní dům s prosklenými štítyZvole

Do stávající zástavby jsme umístili malý moderní dům s velkým prosklením a intimní terasou orientovanou k lesu

Malý moderní dům s prosklenými štíty - Zvole - Vizualizace 1
Malý moderní dům s prosklenými štíty - Zvole - Vizualizace 2
Malý moderní dům s prosklenými štíty - Zvole - Vizualizace 3
Malý moderní dům s prosklenými štíty - Zvole - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2020
  • Dispozice: 4+kk
  • Podlahová plocha: 190 m2
  • Zastavěná plocha: 162 m2

Parcela

Stavební parcela se nachází v při okrajové části obce Zvole. Konkrétněji - jihozápadně od centra obce. Pro tuto část obce je typická pravidelná uliční síť se zástavbou rodinnými domy, ojediněle rekreačními objekty – chatami.

Okolní zástavba stavebního pozemku je toho příkladem. Západně stojí rodinný dům, východně pak chata pro rodinnou rekreaci sousedů. Z jihu je obklopena lesem, který přináší pozemku velké plusy a zároveň i jedno mínus. Jako mínus vnímáme předepsané odstupové pásmo lesa, které nedovolí stavbu více včlenit do přírody a nutí dům „přilepit“ k severní hranici pozemku sousedící s příjezdovou komunikací. Toto je však jediné omezení, které les na pozemek vnáší.

V budoucnu majitelé domu jistě ocení příjemné výhledy do zeleně a soukromí, které vzrostlá zeleň vřele poskytne. Les rovněž pozemku dodává vláhu, což je patrné na četném mechovém porostu pozemku. Dovedením všech potřebných sítí technické infrastruktury na pozemek je parcela předpřipravena k realizaci stavebního záměru.

Dispozice

Dům je ve své symetrii dělen na dvě ramena. Západní rameno je pojato jako denní zóna, do které je integrován obývací pokoj a kuchyňský kout se stolováním. Nad obývacím pokojem je přiznaná konstrukce krovu a celý prostor je tak otevřen až pod hřeben zastřešení. V protější východní části se pak nachází zóna klidu – ložnice s přidruženou koupelnou jejíž dominantou je velký sprchový kout. Zde je také doprovodně včleněno technické zázemí domu s toaletou. Obě zmíněná ramena jsou propojeny komunikačním uzlem. Nachází se zde prostorné zádveří, schodiště do obytného podkroví a chodba s výhledem na terasu, zahradu a zeleň.

Na denní zónu a chodbu pak přímo navazuje zastřešená terasa.Patro je vyhrazeno čistě jako klidová a soukromá část domu. Nachází se zde dvojice pokojů, sklad/šatna sezónních věcí a koupelna se saunou.V domě jsou tak zahrnuty veškeré provozy, které jsou potřeba pro dvoučlennou domácnost nebo rodinu s dětmi.

Vedle domu je možnost odstavit dva osobní automobily, případně toto místo přetransformovat na kryté stání.

Architektura

Hmotově je dům řešen v přísné symetrii. Dvě obdélníkové hmoty, které jsou provázány příčnou spojkou - komunikačním uzlem domu. Zastřešení je tvořeno sedlovými střechami, které odkazují na tradiční zástavbu obce Zvole. Materiálově je dům oděn do soudobějšího moderního hávu.

Na fasádě se objevují obkladové pásky typu klinker, laťový obklad ze dřeva v kombinaci s plechovými prvky zastřešení. Barevně je dům laděn do hřejivých tónů. Směrem do ulice dům působí střídmě. Do zahrady je pak maximálně prosklen a rozehrává se tak hra se zajímavými výhledy na zahradu a zalesněné sousedství. V sevření ramen domu se nachází zastřešená terasa, která umožňuje obývání i v čase nepříznivého počasí.

Vše v maximálním propojení s přírodou. Ať už fyzicky nebo čistě jen opticky. Zpevněné plochy okolo domu jsou navrženy z přírodních materiálů – kamenná dlažba a terasa z dřevěných prken.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

28% · 12

Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.