MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dva kvádry tvořící jeden dům s místem pro meditaciPraha Řeporyje

Dům je z uliční části rozdělen na 2 stejné části spojené vstupním krčkem. Zahradní terasa potom vytváří otevřené atrium s jídelním stolem a prostor pro bazén s výhledy na město.

Dva kvádry tvořící jeden dům s místem pro meditaci - Praha Řeporyje - Vizualizace 1
Dva kvádry tvořící jeden dům s místem pro meditaci - Praha Řeporyje - Vizualizace 2
Dva kvádry tvořící jeden dům s místem pro meditaci - Praha Řeporyje - Vizualizace 3
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

INFORMACE O PARCELE

Předností stavební parcely je umístění v klidné vilové části Řeporyjí, kde na jižní straně parcely je umístěn les, z východní a západní strany řešený prostor sousedí se stávající zástavbou a pozemek je uzavřen na severní straně příjezdovou komunikací. Parcela má obdélníkový tvar s výraznou svahovitostí, která je orientována z jihu na sever, přičemž z jižní strany díky přilehlému lesu vzniká značné zastínění pozemku.

INFORMACE O STAVBĚ

Novostavba rodinného domu je navržena jako 5+KK. Objekt sestává z dvou dominantních obdélníkových podélných objektů, které jsou propojeny středovou částí, kde jsou umístěny zejména komunikační prostory v podobě centrálního schodiště a chodby. Pravá obdélníková část tvoří klidovou zónu objektu, jsou zde navrženy dva dětské pokoje a ložnice společně s hygienickým zázemím, v 1.PP je umístěna multifunkční místnost sloužící jako relaxační zóna případně jako prostor pro hosty. Levá obdélníková hmota slouží jako denní zóna, zde je umístěn dominantní prostor obývacího pokoje propojený s kuchyní a se vstupem na terasu a přilehlý bazén. V 1.PP se nachází garáž a technické zázemí.

ARCHITEKTURA DOMU

Rodinný dům svojí hmotou a tvarem respektuje stávající zástavbu a její vzhled a zároveň je koncipován tak, aby vytvořil co největší možné soukromí a klidový prostor pro majitele. Objekt je materiálově, funkčně i hmotově rozdělen do tří různých obdélníků. Pravá nejdelší obdélníková část vytváří bariéru od sousední zástavby a utváří klidný částečně uzavřený prostor, kde bude umístěna terasa a prostor bazénu, tyto prostory jsou otevřeny zejména na jižní stranu, kde pozemek lemuje přilehlý les. Levá obdélníková část je kratší a částečně pozemek otevírá k přilehlému pozemku, kde sídlí rodiče majitele a není zde takový důraz na vytváření soukromí.

Středová spojovací hmota je kromě výrazně kratší délky odlišena i jiným povrchovým materiálem pro zdůraznění členitosti objektu. Fasáda je opatřena trapézovým plechem. Z jižní strany přechází středová hmota do částečně zastřešené terasy.

Materiálově je dům navržen jako zděný s betonovými stropy a plochým zastřešením. Fasáda je navržena minimalisticky pouze s bílou fasádní omítkou, ozvláštněna trapézovým plechem na střední část fasády.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

23% · 8

Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.