MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Rekonstrukce malého rodinného domu s rozhlednou na střešeZhoř

Na první schůzce klient prozradil, že z komínu je krásný výhled do okolí. Udělat při rekonstrukci střešní terasu se tak ihned stalo hlavním bodem zadání.

Rekonstrukce malého rodinného domu s rozhlednou na střeše - Zhoř - Vizualizace 1
Rekonstrukce malého rodinného domu s rozhlednou na střeše - Zhoř - Vizualizace 2
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

INFORMACE O PARCELE

Hlavní výhodou řešeného stavebního objektu a pozemku je jeho umístění v klidné oblasti v blízkosti lesní i luční krajiny s ojedinělými výhledy. Komplikací je avšak umístění pozemku v nižší poloze, proto je zde navržena vyhlídková terasa v úrovni komínové hlavy, která umožňuje využít plný potenciál okolních výhledů. Pozemek je v přímém kontaktu s přilehlými lesy, které řešený prostor obklopují téměř ze všech stran, kromě strany jižní, kde je umístěna příjezdová komunikace a louka a strany západní, kde je umístěna stávající zástavba. Řešený pozemek je svažitý s orientací na sever s rozlehlým pozemkem, na kterém je umístěn kromě zeleně i prostor s posezením.

INFORMACE O STAVBĚ

Stávající objekt rodinného domu je koncipován jako 5+kk, je tvořen jedním podzemním a dvěma nadzemními podlažími. Předmětem studie je revitalizace objektu do současné moderní podoby. Je respektováno zachování tradiční siluety stavby, respektující okolní zástavbu i atmosféru prostředí obce Zhoř, doplněnou o současné prvky.

Jsou zachovány nosné konstrukce domu i založení stavby, dochází ale k rozšíření a zejména prosvětlení denní zóny v podobě prostornějšího obývacího pokoje, kde je nyní vytvořen dostatečný prostor pro jídelní stůl. V 2. NP je zvýšena světlá výška místností, zejména v koupelně, která v původní podobě byla značně omezena střešní šikminou, nyní je zde vytvořen velkorysejší prostor, který umožňuje umístění sprchového koutu. V ostatních dotčených prostorech dochází k dalším dílčím změnám, které zaručují komfortnější užívání stavby.

ARCHITEKTURA DOMU

Rodinný dům plně respektuje specifika pro danou obci Zhoř, jako jsou malé objemy objektů, tradiční siluety reflektující atraktivní terénní profil a kontakt s přilehlou přírodou, zároveň jsou zde ale umístěny současné prvky, které objekt modernizují. Dominantní změnou stávajícího objektu je vsazení jakoby dřevěného bloku procházejícího celou stavbou, poskytující rozšíření v řešených prostorech. Ten pak obepíná prstenec, který vytváří zastřešenou terasu a danou stavbu uceluje a spojuje spolu s rozšířením obytné zóny do jednoho synchronního celku. Zastřešená terasa i terasa umístěná v místě hlavy komína v dalším patře vytváří propojení vnitřních prostor s okolní zahradou, přilehlými lesy a poskytuje zároveň jedinečné výhledy do okolí.

Materiálově je dům ve stávajícím stavu řešen jako zděný, s betonovými stropy a sedlovou střechou. V rámci rekonstrukce je toto materiálové řešení respektováno. Stavba je jen doplněna krom stávající bílé fasádní omítky o dřevěné obložení.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

23% · 8

Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.