MASTER DESIGN: architekti Praha, Olomouc, Ostrava - architektonické studio - logo 2
Pište na atelier@master-design.cz nebo volejte (Po-Pá 8-16) na 910 080 198CZ EN
MENU

Dva domy v jednom s moderní sedlovou střechou pro doktora a zdravotní sestruVysoký Újezd

Navrhli jsme dvě jednoduché hmoty vyrůstající ze země a navzájem propojily zelenou střechou. Dům je nenásilně usazen ve svažitém pozemku pod golfovým hřištěm.

Dva domy v jednom s moderní sedlovou střechou pro doktora a zdravotní sestru - Vysoký Újezd - Vizualizace 1
Dva domy v jednom s moderní sedlovou střechou pro doktora a zdravotní sestru - Vysoký Újezd - Vizualizace 2
Dva domy v jednom s moderní sedlovou střechou pro doktora a zdravotní sestru - Vysoký Újezd - Vizualizace 3
Dva domy v jednom s moderní sedlovou střechou pro doktora a zdravotní sestru - Vysoký Újezd - Vizualizace 4
 

Zadání Informace o pozemku Jak jsme řešili Filosofie domuHodnocení Další projekty Chci podobný dům

Nejčastěji vás zajímá

Charakteristiky

  • Navrženo: 2020
  • Dispozice: 5+kk
  • Podlahová plocha: 218 m2
  • Zastavěná plocha: 205 m2

Parcela

Parcela se nachází v západní okrajové části města Vysoký Újezd u Berouna. V blízkém okolí je situováno pouze pár rodinných domů v nově vznikající zástavbě, která je od města poměrně vzdálená a nabízí tak dostatek soukromí a klidu.

Z východní strany je pozemek lemován komunikací, ze severní pak vzrostlým lesem. Celá parcela se tak nachází v ochranném pásmu lesa. Původní terén na parcele se od východní strany podél komunikace prudce svažuje, poté již klesá pozvolněji. Momentálně se však na pozemku v blízkosti cesty nachází mohutný násyp.

Dispozice

Novostavba rodinného domu je koncipována jako dvoupodlažní bytová jednotka 5+kk. Koncepce domu reaguje na svažitost pozemku částečným zapuštěním spodního patra pod terén.

Do obytné části se vstupuje trochu nestandardně a to z horního podlaží. Odtud se pak schází po schodech do společenské zóny, která se nachází ve spodním podlaží a otevírá se na jihozápad do zahrady. V tomto podlaží je situována také klidová zóna rodičů s vlastní šatnou, koupelnou a pracovnou, která příležitostně může sloužit jako pokoj pro hosty. K dispozici je pak i samostatná malá koupelna pro návštěvy. Součástí tohoto podlaží je také technická místnost a zahradní sklad přístupný z exteriéru.

O patro výš je situována klidová část dětí, která disponuje dvěma pokoji a vlastní koupelnou. Garáž je od obytné části úplně separována. Prostor mezi vstupem do domu a bočním vstupem do garáže je částečně krytý a lze tak z garáže přejít „suchou nohou“ do zádveří.

Architektura

Tvar stavby reaguje především na okolní zástavbu a regulativy udávající tvar a sklon střechy. Dům se záměrně odlišuje od okolních staveb svým měřítkem, kdy nepůsobí megalomanským dojmem, ale naopak příjemně zapadá do krajiny.

Forma objektu vychází ze dvou základních hmot obdélníkového půdorysu (blízkého čtverci) se sedlovou střechou, které jsou zasazeny do svahu a od příjezdu se tak tváří jako dva malé samostatné objekty, mezi kterými vzniká průzor přes zelenou střechu do zahrady. U těchto dvou hmot je kladen důraz převážně na jednoduchost. Vznikají tak čisté fasády, které nabízejí prostor pro obklad z cihelných pásků, bez narušení celistvého dojmu.

V úrovni podzemního podlaží jsou obě hmoty propojeny vloženým objemem s plochou střechou, která svým vyložením přechází v zastřešení terasy. Tento segment, který z velké části tvoří denní zóna je naopak z velké míry prosklený a o něco členitější. Na tuto změnu reaguje také změna fasády, kdy strukturovaný obklad vystřídá hladká šedá omítka.

Líbí se vám tento dům?

Sdílejte jej s přáteli a zeptejte se, co na něj říkají.


Chceme dosahovat pravého mistrovství!

Budeme rádi, když nám řeknete, jak se vám dům líbí.

20% · 10

Další projekty z kategorie Nízkoenergetické domy

Dosáhnout mistrovství nejen v designu
se nám nepodařilo ze dne na den.

200+
staveb na míru
80+
interiérů
6
domů jsme sami postavili
10
let na trhu
3
pobočky
2+mld. Kč
prostavěno
Pojďme spolu probrat váš nový domov.
Nezávazně a ZDARMA.
Pobočky máme v Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.

Domluvit schůzku

Již se k nám připojilo více než 1800 fanoušků a odběratelů

Žádný spam. Žádná reklama. Odhlášení kdykoliv.